Kategorija: Psihologija

  • Kas yra autizmas?

    Kas yra autizmas?

    Autizmas – tai kompleksinis raidos sutrikimas, paveikiantis žmogaus socialinius įgūdžius, komunikaciją ir elgesį nuo ankstyvos vaikystės. Jis priklauso vadinamiesiems autizmo spektro sutrikimams, kurie gali pasireikšti įvairaus sunkumo forma. Paprastai pirmieji autizmo požymiai pastebimi pirmaisiais 2–3 gyvenimo metais, tačiau suprasti, kad vaikas kitoks, tėvams neretai pavyksta tik stebint jo socialinę sąveiką su aplinkiniais. Esminis autizmui būdingas…

  • Ar nerimas valdo tavo gyvenimą? Išmok jį pažaboti

    Ar nerimas valdo tavo gyvenimą? Išmok jį pažaboti

    Ar kada nors jautėtės taip, lyg krūtinėje būtų įsispraudusi nematoma ranka? Lyg artėtų kažkas baisaus, o jūs negalėtumėte pabėgti? Nerimas – tai būsena, kurią patiria daugybė žmonių visame pasaulyje. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, nerimas tampa vis dažnesniu palydovu. Skubantis gyvenimo tempas, socialiniai iššūkiai ir nuolatinis neapibrėžtumas – tik keletas priežasčių, kodėl nerimas gali tapti…

  • Psichologas Vilniuje

    Psichologas Vilniuje

    Psichologas Vilniuje yra dažnai sutinkama profesija ir siūloma paslauga. Tai tampa labai natūraliai suprantama paslauga. Juk kai skauda pilvą – kreipiamės į gydytoją, kai skaudą kažką viduje emociškai – psichologas yra tas žmogus, kuris gali mums padėti. Psichologas Vilniuje siekia padėti jums susitvarkyti su savo problemomis, kurios galbūt nėra išsprendžiamos taip paprastai. Kartais savęs analizė…

  • Psichologija ir azartiniai žaidimai: ką būtina žinoti

    Psichologija ir azartiniai žaidimai: ką būtina žinoti

    Daugybė žmonių mano, kad azartiniai žaidimai paprastai yra žaidžiami pernelyg apie tai negalvojant ir į tai nesigilinant, tačiau tai nėra tiesa. Psichologinis veiksnys yra labai svarbus nuo pačių pradžių. Todėl jei žmonės galvoja apie azartinius žaidimus, visų pirma jie turėtų suprasti, kaip tai gali paveikti jų psichologinę būseną ir kaip psichologija gali paveikti patį žaidimą….

  • Priklausomybė nuo lošimų: keletas naudingų patarimų, kaip su tuo kovoti

    Priklausomybė nuo lošimų: keletas naudingų patarimų, kaip su tuo kovoti

    Jūs ar jūsų artimas žmogus šiuo metu susiduria su priklausomybe nuo lošimų? Jei taip, tuomet skubame jus supažindinti su svarbiais ženklais ir simptomais, kurie parodo priklausomybę, ir keliais naudingais patarimais, galinčiais padėti su tuo kovoti. Kas yra priklausomybė lošimams? Su priklausomybe lošimams gali susidurti absoliučiai bet kuris žmogus ir tai gali nutikti bet kuriuo gyvenimo…

  • Kada verta kreiptis į psichologą?

    Kada verta kreiptis į psichologą?

    Susiduriate gyvenime su sunkumais? Jie Jums kartais trukdo matyti, kad kasdien yra ir daug šviesių, gražių akimirkų? Tokiu atveju siūlome bendradarbiauti su specialistais, kurie gali padėti Jums vėl šypsotis. Žinoma, žmogaus psichologija yra sudėtingas dalykas, tad  ne visada viską pavyksta išspręsti. Tačiau bent jau bandyti – būtina. Kada psichologija Jūsų gyvenime turi užimti svarbesnę vietą?…

  • Daugiau nei pusė rūkančiųjų norėtų atsisakyti šios priklausomybės

    Daugiau nei pusė rūkančiųjų norėtų atsisakyti šios priklausomybės

    Daugiau nei pusė rūkančiųjų (59%) norėtų mesti rūkyti, rodo reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Tačiau dažniausiai žmonės įvardija, jog jiems tai padaryti trukdo susiformavę įpročiai, valios trūkumas, didelis stresas ar kitų įtaka, atskleidžia „Acetium Lozenge“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. „Šios priklausomybės ne ką lengviau atsisakyti nei azartinių lošimų ar alkoholio“, – sako IPS klinikos psichiatras-psichoterapeutas…

  • Horoskopas visam gyvenimui

    Netikite horoskopais? Zodiakais, užkalbėjimais ir t.t? Psichologinis horospokas deja, bet gali būti bent išdalies teisingas (ir moksliškai pagrįstas). Ir jis net dar bendresnis, nei kuriamieji dvylikai zodiako ženklų. Psichologiškai mus įtakoja gimimo laikas – tiksliau metų laikai, kuomet motina buvo nėščia trečia trimestrą bei kuomet mes išvydome pasaulį. Šizofrenija, bipolinis sutrikimas beveik 10 procentų labiau…

  • Pagaliau atrasta savo tiesa apie psichologiją

    Psichologija pradėjau domėtis, galbūt, po įkvepiančių filmų („Sutrikęs gangsteris”, „Psichoterapija”) ar nuostabių serialų apie gydytojus („Daktaras Hausas”, „Dakterė Kvin”, „Sopranai”). Netgi dr.Yalomo knygose jo ir pacientų santykiai įdomūs, pokalbiai nekasdieniški, lavinantys protą, problemos -svarbios. O šventas naivume.. Neveltui sakoma, kad 80 procentų žmonių – vidutiniokai. Tai – tikra tiesa. Ir, kas blogiausia, jie sukuria apie…

  • Kodėl pelėda – protingas paukštis

    Satoshi Kazanava, Londono ekonomikos mokyklos psichologijos profesorius, tikina, kad pelėdos statistiškai protingesni nei vyturiai. Be abejo, kalbame apie žmonių tipus, kurie gulasi arba keliasi paryčiais. Tirti dvidešimtmečiai atskleidžia įdomų faktą. Kaip bebūtų keista, ryšys tarp ėjimo miegoti bei kėlimosi iš ryto laiko bei intelekto koeficiento yra, bei yra logiškai paaiškinamas. Laikantis evoliucinės psichologijos minties, žmogaus…