Vaikų dantukų priežiūra: patarimai

Jau nuo pat mažumės labai svarbu mokytis vaikučius tinkamai pasirūpinti savo burnos ertme. Tikrai taip. Ne tik dantimis, tačiau ir visa burnos ertme. Tai leis išvengti rimtų sveikatos problemų, kurios, deja, neaplenkia net ir labai jauno amžiaus žmonių.

Atrodo, kad šiais laikais informacijos apie burnos ertmės priežiūrą yra tikrai labai daug. Kaip ir priemonių, kurios gali padėti ne tik identifikuoti problemas, tačiau ir greitai jas sutvarkyti.

Reakcija į problemas

Vaikai dažniausiai patys nemoka tinkamai įvertinti – ar jų dantukai yra sveiki. Ką jau kalbėti apie tai, kad dažnas bijo odontologų, tad jiems paprasčiausiai norisi kuo rečiau turėti susitikimus su šios sferos specialistu. Būtent tėvelių pareiga yra reguliariai tikrinti dantukus bei registruoti pas specialistą patikrai.

Jeigu yra reikalingas vaikų ortodontas – pas jį ir reikia registruoti. Jeigu būtina atlikti profesionalią burnos higieną – reikalingas šios sferos specialistas. Šiuo metu odontologų teikiamų paslaugų klasifikacija yra labai plati, tad bet kokiai problema galima rasti po skirtingą specialistą. Belieka tik tėveliams ne tik pasirūpinti, kad vaiku reguliariai valytų dantis, visą burnos ertmę, tačiau ir tikrinti dantis, žiūrėti ar nėra gedimų. Daugiau apie ortodontiją rasite nuorodoje.

Tinkamos burnos ertmės priežiūros priemonės

Reikia pasirūpinti tinkamomis, geriausiomis ir konkrečiam vaikui labiausiai derančiomis burnos ertmės priežiūros priemonėmis. Tai yra ne tik dantų šepetukas, tačiau ir pasta, kurioje yra mažai fluoro, būtinas burnos skalavimo skystis. Siūlome pasitarti su burnos higienistu, kuris gali pasitikrinti – kokios priemonės tinka Jūsų vaikui. Juk jos gali skirtis priklausomai nuo jo burnos ertmės būklės. Pavyzdžiui tiems, kurie nešioja breketus, reikia tikrai kur kas daugiau dėmesio.

Reguliarus valymas

Galiausiai, reikia ne tik priemonių, tačiau ir kad vaikas jomis naudojasi. Galima kaip nors motyvuoti. Kai kurie vaikai kur kas noriau valosi dantis, kai žino, kad po savaitės arba mėnesio jų laukia dovana. Tai yra Jūsų bei vaiko susitarimo reikalas. Svarbiausia rasti kompromisą, kuris tinka Jūsų mažyliui labiausiai.

Pirmiausia tėveliai turi paskatinti vaikučius kuo labiau rūpintis savo burnos ertme. Dažniausiai paauglystėje vaikučiai patys supranta, kad tai yra reikalinga. Visgi, laikas iki tol – reikalauja dėmesio bei pastangų, tėvelių indelio. Galiausiai, rodykite tinkamą pavyzdį. Tai paskatins vaiką valytis dantukus be prievartos.

Simono Grybausko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *