Remiantis šiuolaikiniais socialinio gyvenimo standartais, baltadantė šypsena – kiekvieno žmogaus siekiamybė. Į akinančia šypsena dėmesį kaustančius žmones yra žiūrima kur kas pozityviau, o kai dantys atrodo neestetiškai, neretai ima kristi pasitikėjimas savimi, poreikis bendrauti, juoktis ar kitais būdais įsitraukti į socialinį gyvenimą.
Dantų balinimas – pasitikėjimo link
Išsaugoti dantų baltumą ne taip paprasta, o kai kuriais atvejais net visiškai neįmanoma. Nors rūkymas, kava ar arbata, greitas maistas, antibiotikai – dažniausiai dantų pageltonavimą lemiančios priežastys, bet yra tokių faktorių, kurių negalima suvaldyti. Tarkim, bėgant metams, plonėjantis emalis arba genų nulemtos dantų spalvos.
Laimė, tam tikri, natūraliuose produktuose aptinkami cheminiai elementai galėtų padėti išsivalyti dantis nuo senų apnašų. Visgi, prieš pradėdami savarankiškai balinti dantis, turėkime omenyje, kad didžioji dalis balinančių produktų kartais pažeidžia danties emalį, todėl juos mėginti reikėtų kaip įmanoma atsargiau.
Dantis balintis namų sąlygomis – realu, bet gana rizikinga ir užtrunka gerokai ilgiau, negu klinikoje (akivaizdžiai matomo rezultato reikėtų laukti mėnesį ar llgiau).
Dantų balinimas natūraliais būdais
Jei vis tik trokštame savarankiškai atgauti baltą šypseną, yra keli, natūraliais laikomi pasirinkimai:
Kokosų aliejus. Jis ne tik valo dantis, šalindamas blogąsias bakterijas, todėl jis laikomas sveikiausiu natūraliu balinimo būdu. Siekiant šį aliejų pasitelkti dantų balinimui, paprasčiausiai burnoje skalaukime arbatinį šaukštelį aliejaus keliolika minučių, galima ir kelis sykius užlašinti šio aliejaus ant šepetėlio ir taip išsivalyti dantis. Galima paprasčiausiai net užpilti šlakelį aliejaus ant švarios, nešiurkščios medžiagos bei švelniai ja masažuoti dantis. Procedūrą reikėtų kartoti nepertraukiamai – kiekvieną dieną. Kokosų aliejus taipogi apsaugo dantenų paviršių nuo bakterijų, todėl nušausime net kelis zuikius vieninteliu šūviu.
Trintos braškės. Tai būtų dar viena gera alternatyva minėtam aliejui – smulkintos braškės bei žiupsnis druskos (taip pat nesuklysime naudodami kepimo sodą). Šiose uogose gausu vitamino C, kuris laikomas puikiu ginklu, kovojant su blogosiomis burnos bakterijomis ir kenksmingomis rūgštimis, geltinančipomis dantis. Tam, jog pasigamintume tokį produktą, tiesiog sutrinkime braškes tiek, kad jos taps vienalyte tirštoka mase, įberkime žiupsnelį druskos, kuriam laikui ją palaikykime. Kruopščiai išsivalę dantis tepkime pagaminto mišinio per visą dantų paviršių (ne tik priekyje, bet ir iš vidaus) nors kelias minutes tokios namų gamybos “pastos” neskalaukime. Labiausiai patartina tokią procedūrą kartoti kiekvieną dieną prieš miegą. Net jei rezultatas ir taptų akivaizdus, labai vertėtų atsisakyti dantų spalvą keičiančių įpročių. Visa tai, kas paminėta, nėra tiesioginis dantų balinimas, bet kai ketinama pagerinti šypseną, pirmiausia reikėtų atsisakyti arba nors kiek sumažinti dantis neigiamai veikiančių produktų vartojimą.
Jei rūkoma, geriama kava ar arbata, ar gausiai valgomas nesveikas maistas, dantų pageltimas po kurio laiko tampa neišvengiamu procesu. Minimi įpročiai gali suploninti danties emalio paviršių arba palieka nebenusivalančias apnašas, todėl mėginti balintis dantis bei tokiu pat metu neatsisakant tokių įpročių būtų neprasminga. Žinoma, visada būtina būti labai atsargiems, kad ir kokias paminėtas natūralias priemones pasirinktume dantų balinimui namuose.
Odontologų paslaugos
Neretai dantų baltumo natūraliais būdais atgauti nepavyksta. Tuomet puikia išeitimi gali tapti apsilankymas pas patyrusius odontologus. Tai galėtų būti ir dantų klinika “Videnta”, siūlanti mėgautis balta šypsena tausojant dantis. Klinikos odontologai, atsižvelgdami į savo ir kolegų patirtį bei pacientų atsiliepimus išrinko tris būdus balinti dantis: balinimą kapomis, diodine lempa ir vidinį balinimą.
Parašykite komentarą