Vaikams kartais odontologijos klinika kelia siaubą, ir apsilankymas pas dantistą traktuojama kaip bausmė. Tačiau dėl tokio nusiteikimo dažniausiai prisideda tėvai. To nenorėdami, galite padaryti didžiulę žalą vaikams. Tad norėdami, kad odontologijos klinika negąsdintų vaikų ir jie ramiai leistųsi apžiūrimi bei jiems būtų sutaisomi dantys be didelių verksmų, turite tinkamai su vaikais kalbėti apie tokius dalykus. Štai patarimai norintiems, kad vaikams Dantų harmonija ar kita klinika keltų pasitikėjimą, bet ne paniką.
Tegul tai būna įprasta aplinka
Ką pirmiausiai patartų visi odontologai – tai kartais apsilankyti klinikoje su vaikais be priežasties. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo bus geriau. Vaikai nuo mažų dienų gali (ir turi) būti pratinami prie įvairių aplinkų. Tos aplinkos, kurios iškart simbolizuoja kažką malonaus, o ne primena žaidimus ir pramogas, turėtų būti pristatomos kuo anksčiau, nuteikiant vaikus teigiamai. Iš tiesų, patyrę specialistai moka labai gražiai bendrauti su vaikais, taip pat taisyti dantis taip, kad visai neskaudėtų ir nebūtų nemalonių pojūčių. Tačiau kartais to padaryti neįmanoma, nors pagalba vaikui būtina, vien dėl to, kad vaikas labai bijo. Tad tėveliai neturėtų laukti dienos, kada iš tiesų suges dantys, o kartais nueiti į kliniką su vaikais šiaip pasmalsauti.
Pas odontologą skatinkite gerus įspūdžius
Žinoma, nuvykus pas odontologą, reikia stengtis, kad odontologijos klinika Vilniuj kurtų geras emocijas. Gydytojai dažniausiai būna ne pirmą kartą tokioje pažindinimosi situacijoje, todėl jie duoda vaikams mažą žaisliuką ar sveikų saldumynų. Taip pat pas odontologą būna padėta nemažai žaislų, pakabinta spalvotų plakatų, būna žaidimų, kuriuos galima žaisti laukiant savo eilės. Stengiamasi, kad vaikui ši aplinka būtų kuo malonesnė ir jis netgi norėtų grįžti vėl. Tai labai padeda sukurti gerą atmosferą.
Tegul mato, kaip taiso dantis šeimos nariams
Jeigu kas nors iš šeimos narių ketina eiti pas gydytoją pačiame centre ar kitur netoli namų, pasiimkite ir savo mažylius. Tegul jie pirmiausia pamato, ką odontologas daro giminaičiui. Giminaitis žinoma turi išbūti kėdėje patenkintas, neparodydamas jokių nemalonumo ar diskomforto požymių. Tuomet ir vaikas įsidėmės, jog tai, ką daro odontologas mamai ar broliui, yra normalu, gal net smagu. Kitą kartą, kai jau jam pačiam reikės pagalbos, jam tai nekels baimės, jis jau bus matęs, kaip tai vyksta. Žinoma, galbūt tėveliams bus atliekamos kitos procedūros, tokios kaip estetinis plombavimas, o mažiems vaikams dantų plombavimas dažniausiai nedaromas. Tačiau vis tiek galima papasakoti vaikui, kokių dar būna procedūrų, pasakyti, kad jam gydytojas padarys mažiau procedūrų.
Niekada negąsdinkite
Pats blogiausias sprendimas yra vaiką gąsdinti, kad, jeigu jis kažko nedarys, arba jeigu darys kažką netinkamai, turės eiti pas odontologą. Tai yra blogiausia nuteikimo priemonė, kuri iškart užaugina vaikui tokią baimę, jog normalu, kad kai iš tiesų vaikui reikės atvykti pas gydytoją, jis panikuos, verks, nenorės ten eiti. Juo labiau, jeigu gąsdinsite grasindami ir pateikdami vizitą pas odontologą kaip bausmę už kažką (tarkime, už dantų nesivalymą arba saldainių valgymą), tuomet vaikas tarsi gaus nepelnytą bausmę. Juk mes žinome, kad vaikui iš tiesų kartais reikės apsilankyti pas odontologą, nesvarbu, ar jis valėsi dantis ir valgė saldumynus, ar ne. Jam tiesiog kartais reikės apžiūrės, dantys gs dėl genetikos, o bus ir pieninių dantų kritimo metas. Tad nežadėkite vaikams bausmių, kurios yra tiesiog natūrali pagalba, o ne bausmės. Palaikykite vaiką vizito metu.
Parašykite komentarą