Jūs ar jūsų artimas žmogus šiuo metu susiduria su priklausomybe nuo lošimų? Jei taip, tuomet skubame jus supažindinti su svarbiais ženklais ir simptomais, kurie parodo priklausomybę, ir keliais naudingais patarimais, galinčiais padėti su tuo kovoti.
Kas yra priklausomybė lošimams?
Su priklausomybe lošimams gali susidurti absoliučiai bet kuris žmogus ir tai gali nutikti bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu. Tokiais atvejais iš pirmo žvilgsnio visiškai atsitiktinis ir smagiu laisvalaikio praleidimo būdu atrodęs lošimas laikui bėgant perauga į nesveiką potraukį ir sukelia daug neigiamų padarinių. Ir visiškai nesvarbu, ar kalbėtume apie sporto statymus, loterijas, žaidimą internetiniame ruletės puslapyje, ar pokerį – visa tai gali sukelti dideles problemas tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir darbe, jau nekalbant apie didelę finansinių sunkumų riziką. Be to, nuo lošimų priklausomi žmonės kartais priima tokius radikalius neigiamus sprendimus, apie kuriuos priešingu atveju niekuomet nė nebūtų galėję pagalvoti.
Priklausomybė nuo lošimų, kuri taip pat yra vadinama ir patologiniu lošimu ar kompulsiniu lošimu, yra impulsų valdomas psichologinis sutrikimas. Jei žmogus yra kompulsyvus lošėjas, jis negali kontroliuoti savo jaučiamo potraukio lošimui – net ir tuomet, kai toks lošimas turi didelių neigiamų pasekmių tiek lošiančiam, tiek ir jo artimiesiems. Tokiu atveju į lošimus pasineriama nepaisant to, ar susiduriama su visišku bankrotu, ar su kitais gyvenimiškais sunkumais. Tai reiškia, kad žmogus ima žaisti azartinius žaidimus net ir puikiai suprasdamas, kad laimėjimo tikimybės nėra jo pusėje ir jo finansinė padėtis neleidžia daugiau pralaimėti.
Be abejo, priklausomybę lošimams galima turėti ir tuomet, kai reikalai nėra visiškai nekontroliuojami. Probleminiu lošimu gali būti vadinamas bet koks azartinis elgesys, kuris turi neigiamą įtaką žmogaus gyvenimui. Taigi, jei jūs pastaruoju metu žaisdami įvairius azartinius žaidimus išleidžiate vis daugiau ir daugiau pinigų, vaikotės pralaimėtų pinigų ar lošimas ima daryti reikšmingą neigiamą poveikį jūsų gyvenimui, tuomet jūs iš tikrųjų turite lošimo problemų.
Taip pat nereikėtų pamiršti, kad priklausomybė nuo lošimų dažnai yra siejama ir su kitais elgsenos ar nuotaikos sutrikimais. Dauguma probleminių lošėjų kenčia ir nuo priklausomybės alkoholiui ar kitoms kenksmingoms medžiagoms, nekontroliuojamų pykčio, nerimo ir streso protrūkių, depresijos ar bipolinio sutrikimo. Todėl norint įveikti priklausomybę lošimams taip pat reikia nepamiršti ir minėtų psichologinių problemų ar bet kurių kitų gyvenimo kokybei kenkiančių veiksnių.
Ir nors nemaža dalis žmonių jaučiasi visiškai bejėgiai manydami, kad jiems nėra jokios galimybės atsisakyti lošimo, yra daugybė būdų, kaip žmonės gali įveikti šią opią problemą, atkurti savo asmeninius santykius, sutvirtinti savo finansinę situaciją ir susigrąžinti savo ankstesnį stabilų gyvenimą.
Žinoma, kai kurie žmonės nėra linkę pripažinti turintys lošimo problemų ar kitų minėtų psichologinių sutrikimų ir priklausomybių. Tačiau jei žmogus pradeda azartinius žaidimus žaisti paslapčiomis arba aplinkiniams ima meluoti, kiek pinigų pralaimi, tai akivaizdžiai parodo, kad žmogus yra priklausomas nuo lošimų. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie situacijas, kuomet žmogus nesugeba atsitraukti nuo azartinio žaidimo ir nuolatos stengiasi laimėti daugiau nei pralaimėjo. Ką jau kalbėti apie atvejus, kai žmonės lošia nė neturėdami savo asmeninių lėšų. Taigi, jei žmogus vis dėlto pastebi tokius požymius, jis turėtų kreiptis pagalbos į specialistus, kurie galėtų jam padėti išsikapstyti ir atsistoti ant kojų. Be to, pirmiausias žingsnis būtų apie visą tai pripažinti sau ir savo artimiesiems, kurie gali ištiesti tvirtą pagalbos ranką.
Parašykite komentarą