Antsvorio ir nutukimo priežastys

Pagrindinė antsvorio ir nutukimo priežastis – netaisyklinga mityba (per daug riebalų, cukraus, per didelis masito kiekis) ir per mažas fizinis aktyvumas.

obesity233[1]

Daugelis jaunų moterų ar merginų, nutarusių atsikratyti kelių kilogramų per kelias dienas, net neįtaria ne tik apie dietų sukeliamas psichologines problemas, bet ir kitas tokio „griežto“ lieknėjimo pasekmes. Nesusimąstoma apie medikų perspėjimus, kad organizmas su maistu turi gauti visas jam būtinas maisto medžiagas teisingomis proporcijomis. Pastarasis teiginys neatrodo toks jau svarbus, kai galvoje sukasi viena mintis „noriu būti plona“. To pasekmė – sutrikusi organizmo medžiagų apykaita, kalcio, geležies bei kitų vitaminų bei maistinių medžiagų trūkumas.

Daugelis neaiškių, be mokslinių įrodymų dietų per daugelį metų įgijo populiarumą. Tai tokios neįprastos dietos, kaip kopūstų, zonos, Atkinso, Pritkinso ir kt. dietos. Šios dietos negali būti taikomos antsvorio ir nutukimo gydyme.

Daugelis šių dietų yra agresyvios, įspūdingos, neturinčios mokslinių įrodymų, sukeliančios greitą realų svorio mažėjimą ir/ar pašalinančios riebalus iš specifinių anatominių vietų. Dauguma dietų neturi pakankamai įvertinto saugumo ir veiksmingumo. Svoris laikantis šių dietų paprastai mažėja, kadangi paros energijos kiekis yra sumažinamas negu įprastinėje mityboje. Keletas dietų yra labai mažo riebalų suvartojimo, < 20 % energijos gaunama iš riebalų (pavyzdžiui, Ornišo, Pritkinso, ryžių, kopūstų dietos), tai fiziologinių poreikių neatitinkančios dietos, jose drąstiškai sumažinamas paros energijos kiekio suvartojimas ir yra pavojingos sveikatai. Kai kurios dietos (kopūstų, greipfrutų) turi pakankamai monotonišką dietos planą, laikantis jų mažinamas energijos suvartojimas, trūksta maisto įvairovės. Kitos dietos skatina neįprastus nepagrįstus, be mokslinių įrodymų maisto derinius ar maitinimosi būdus (pvz., vengti valgyti baltymus kartu su angliavandeniais ar Zonos dieta). Holivudo ir Beverly Hillso dietos neturi būtinųjų maisto medžiagų, jose neįtrauktos pagrindinės maisto grupės ir gali būti sveikatos sutrikimų priežastimi. Negalima šių dietų rekomenduoti, nes yra rizika sveikatai (įtraukiant ir Pritkinso, Atkinso ir kt.dietas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *