Odontologijos klinika Vilniuje atsako, kodėl svarbu gydyti netaisyklingą sąkandį

odontologijos klinika VilniujeAtlikti tyrimai rodo, kad Lietuvoje netaisyklingą sąkandį turi daugiau nei 60 proc. gyventojų, tačiau odontologijos klinika Vilniuje teigia, kad šiuo atveju kalbėti apie tikslius skaičius yra sunku – daugelis žmonių dėl minėtosios problemos į specialistus nesikreipia. Didžiausia klaida – manymas, jog netaisyklingas sąkandis ir iškrypę dantys yra vien tik estetinis diskomfortas. Iš tiesų, ilgai negydoma problema gali turėti itin rimtų ir brangiai kainuojančių pasekmių.

Netaisyklingo sąkandžio sukeliamos problemos

Odontologijos klinika teigia, kad sąkandžio problemos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: genetikos, ankstyvo dantų netekimo, įpročio griežti dantimis ar net dažno kvėpavimo pro burną.

Jei sąkandis yra netaisyklingas, dėl nuolatinės apkrovos pažeidžiami žandikaulio sąnariai, todėl pacientas jaučia maudimą, žandikaulio traškesius ir skausmą. Be to, apsunkėja įprastas kramtymas. Nesprendžiant problemos, juntamas diskomfortas stiprėja, dantys pradeda greičiau dilti. Itin rimtais atvejais gali atsirasti kaklo, sprando, galvos skausmai. Netaisyklingas sąkandis turi neigiamos įtakos ir žmogaus kalbai, todėl gali nukentėti socialinis asmens gyvenimas. Neigiamai veikiama ir kvėpavimo funkcija – pacientai, turintys netaisyklingą sąkandį, kur kas dažniau knarkia, dėl to prasčiau išsimiega. Gali atsirasti ir miego apnėja – kvėpavimo sustojimas miego metu, trunkantis apie 10 sekundžių ar ilgiau. Galiausiai, netaisyklingas sąkandis kenkia ir žandikaulių sąnariams, laikui bėgant, žmogui vis sunkiau plačiai išsižioti. Turint netaisyklingą sąkandį, gali keistis net ir išvaizda – veido profilis gali atrodyti nenatūraliai išgaubtas arba įgaubtas, o veido bruožai tampa neproporcingi.

Kaip ir kada gydyti?

Kad išvengtumėte rimtesnių pasekmių, neatidėliokite gydymo. Sąkandis gali būti gydomas breketais, kapomis, ortodontinėmis plokštelėmis, tačiau kartais gali prireikti ir operacijos. Jei gydymas atidėliojimas ilgą laiką, ortodontinio gydymo nebeužtenka ir pacientui tenka apsilankyti pas protezistą ar periodontologą, kadangi gali pradėti tirpti aplink dantis esantis kaulas. Tai reiškia, kad pats gydymas yra sunkesnis, reikalaujantis atskirtų sričių specialistų priežiūros ir gerokai didesnių išlaidų. Dažna klaida – manymas, kad netaisyklingas sąkandis negali būti gydomas vyresniame amžiuje. Odontologai teigia, kad šiuo atveju vertinami ne paciento metai, o žandikaulių kaulo būklė, todėl sėkmingas gydymas gali būti atliekamas ir 50-ies sulaukusiems pacientams. Vis dėlto, siekiant efektyviausių rezultatų, siūloma netaisyklingo sąkandžio gydymu pradėti rūpintis nuo mažumės, pvz., apsilankyti pas odontologą vaikui pradėjus eiti į pirmąją klasę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *