SWSL – pasitenkinimo gyvenimu skalė

SWSL – Satisfaction with Life Scale – trumpas klausimynas, sudarytas Pavot ir Diener 1993 metais. Paprastas kaip trys kapeikos, banalus ir – apsaugotas autorinėmis teisėmis. Norint naudotis šiuo penkių (5!) klausimų klausimynu, jį versti į kitas kalbas ir pan. reikalingas autorių leidimas. Absurdas.

Daugelis žmonių šiais laikais laisvalaikį praleidžia įvairiais būdais, įskaitant pramogas internete. Tarp tokių populiarių veiklų galima paminėti Vulkan Vegas casino online platformą. Tai internetinė svetainė, kurioje vartotojai gali išbandyti įvairius žaidimus ir tiesiog atsipalaiduoti. Tai įdomi alternatyva tradiciniams laisvalaikio užsiėmimams, suteikianti galimybę atsiriboti nuo kasdienybės ir šiek tiek pailsėti nuo gyvenimo tempų.

Pasinaudodamas tuo, kad – kaip ir Valinskas žaidime apie milijonierių – įnešiu esminių pakeitimų (panaudodamas sinonimus – t.y. laisvą vertimą iš anglų kalbos) ir išplėsdamas vertinimo skalę, patalpinu šią žinomą skalę ir jos komentarus jums susipažinti.

Vertinimo skalė – nuo 1 iki 9. 9 reiškia LABAI PRITARIU, 1 – VISIŠKAI NEPRITARIU, o 5 – neutralus atsakymas, nei pritariama nei nepritariama.

___ Mano gyvenimas arti idealaus, kokį tik įsivaizduoju
___ Mano gyvenimo sąlygos yra nuostabios
___ Aš patenkintas savo gyvenimu
___ Aš pasiekiau svarbiausius dalykus savo gyvenime
___ Jei galėčiau gyventi iš naujo, nieko nekeisčiau

Susumavus taškus, gauname subjektyvios gyvenimo kokybės įvertinimą – t.y. ne konkrečiai algos dydį, sveikatos buklę ar pan, o kaip žmogus JAUČIASI GYVENĄS. Laimingas, patenkintas gyvenimu juk gali jaustis ir pedagogas, gaunantis 1600 litų algos ebi privestas naudotis valstybine sveikatos priežiūros sistema, ir oligarchas milionierius, pabėgęs iš savo šalies ir įsigijęs futbolo klubą 😉
Bylų talpykloje kaip visada rasite originalų PDF dokumentą, kaip interpretuojami skalės rezultatai. Savo ruožtu galiu pridurti, kad ji tinka nebūtinai lyginti skirtingų žmonių pasitenkinimą savo esamu gyvenimu, bet ir gydant ar stebint psichikos negalavimo progresą ar gydymą. Kas mėnesį skalė, kaip ir depresijos skalė, rodys pasikeitimus į gerą arba blogą puses.

Pasitenkinimo gyvenimu indeksas – http://en.wikipedia.org/wiki/Satisfaction_with_Life_Index

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *