Vaikų priežiūra lauke

vaikai

Lietuvoje paskelbtas karantinas tai vaikų priežiūra lauke, šiuo metu smarkiai pasikeitė. Tėvai raginami užtikrinti, kad vaikai nežaistų kontaktinių žaidimų, išlaikytų saugų atstumą vienas nuo kito, nuo pažintinių takų, parkų apgultis yra nepageidaujamas reiškinys karantino metu. Vaikai taip pat neturėtų žaisti kontaktinių žaidimų, išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jeigu asmuo tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, buvimas savo balkone, terasoje, nuosavame kieme, kuriame nesutins kitų žmonių. Sportuoti lauke galima tik tokiu atveju, jei žmogui netaikoma 14 dienų izoliacija. Sportuojant taip pat būtina laikytis visų sveikatos saugumo rekomendacijų, vengti masinių susibūrimo vietų, socialinių kontaktų.

Lauko terasos

Atšilus orams vis dažniau pagalvojame apie malonų poilsį. Jauki terasa, kurioje galima leisti laiką gražiais  pavasario, vasaros ar rudens vakarais, būtų tinkamas pasirinkimas. Nusprendus įsirengti terasą http://www.kiemoprojektai.lt/lt/kiemo-projektai/terasos.htm pirmiausia reikėtų apsispręsti, kurioje namo pusėje ją statysite bei kokio dydžio ir formos. Geriausia vieta terasai- pietrytinė, pietinė arba pietvakarinė namo pusė.  Jei statysite terasą  iš šiaurinės namo pusės- apsirūpinsite vėsuma per vasaros karščius, o jeigu nuo namo į pietus- mėgausites šiluma  šaltuoju metų laiku. Prieš pradedant statybą svarbu žinoti kokią funkciją ji atliks. Kas joje bus daroma ir kiek ploto tam reikia skirti. Ar tersoje bus valgoma, kiek žmonių turėtų tilpti, kokio dydžio stalo reikės. Įsirengiant terasą verta rinktis medžiagas, kurios tarnaus ilgus metus ir bus nereiklios priežiūrai. Lauko terasos spalvą derinkite prie namo bei aplinkos. Populiariausios WPC lentų spalvos yra balta, ruda, tamsiai ruda, pilka.

Terasos apšvietimas

Norintiems, kad terasa džiugintų visus metus, rekomeduojama įrengti jos apšvietimą, tačiau prieš tai reikėtų įsivertinti savo poreikius ir finansus. Šviestuvų pasiūla yra labai didelė, taip pat labai svarbu kaip ir kokiu atstumu bus išdėstomi šviestuvai. Nereikėtų pamiršti ir vietos, kurioje bus tvirtinami šviestuvai: lubose, sienose ar terasos grindyse. Terasų grindims labiausiai tinka įleidžiami šviestuvai, o apšviesti aplinkai- LED žibintai, kurie yra ekonomiškesni ir įvairesnio dizaino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *