„Aukščiausia” žmonių rasė (I dalis)

Keliaujant per pasaulį teko nemažą laiko tarpą pagyventi su kiekvienam žmogui bent girdėta žmonių grupe – čigonais (romais – GD past.) Dar būnant Lietuvoje daug apie juos girdėjau, bet artimesnio kontakto užmezgęs nebuvau. Viskas pasikeitė, kai atvykau i Londoną.

Į Londoną atvykau iš Airijos. Pagal vieno pažįstamo rekomendacijas apsigyvenau čigonų šeimai priklausančiame name (nuomojausi kambarį). Kad visiems būtų aiškiau, šitame straipsnyje kalbėsių apie lenkų kilmės čigonus.

Pirmas dalykas, kuris mane nustebino, buvo tai, kad sumokėjęs už kambarį ir davęs depozitą (UK ir kitose EU valstybėse tai yra normalu) negavau raktų nuo namo. Praėjus kelioms dienoms išdrįsau paklausti apie raktą. Atsakymas buvo toks, kad jie ištisą dieną buna namuose, tad raktas man nereikalingas, nes visada bus kas atidarys duris (kartais teko atidarineti ir 3 val. nakties, aišku buvo nepatenkinti, bet rakto negavau vistiek).

Čigonai yra nacionalistai. Pagal jų pasaulėžiūrą, žmonės dalijami į dvi grupes: 1. Čigonai (aukščiausia iš visų grupių) 2. Gadžio (visi kiti, neskiriant nei odos spalvos, nei religiniu įsitikinimų). Čigonai turi valgyti pirmi, o gadžio po ju. Be to, gadžio negali nauduoti tų pačių lėkščių ar puoduku, kuriuos naudoja aukščiausioji rasė. Kiekvienas gadžio turi savo kambaryje viską, ko jam gali prireikti – lėkštę, puoduką, šakutę, šaukštą, peilį, rankšluostį, net SAVO tualetinį popierių.

Į čigonų namus įeiti gali tik čigonas arba gadžio, kuris nuomoja kambarį. Jei gadžio atveda gadžio-draugą, draugas yra neįleidžiamas ir turi paklusniai laukti prie durų, kol gadžio sutvarkys savo reikalus (persirengs, pavalgys ir t.t). Gerti ar baliavoti čigonų namuose turi teisę tik čigonai. Gadžio gali išgerti vieną buteliuką alaus savo kambaryje tyliai ir eiti miegoti. Čigonai gali švęsti iki 7 ryto, klausydami muziką visu garsu, garsiai šūkaujant ir dainuojant (niekam gi muzika netrukdo, visi žmonės dainuoja ir šūkauja su jais, o gadžio… kam rupi tas gadžio, svarbu, kad laiku sumokėta už nuomą).

Spalvingi cigonai

Kiekvienas aukšąiausios grupės atstovas yra labai geros nuomonės apie save. Susitikus dviem idealiem žmonėm švenčiant, dėl to kyla konfliktas. Kažkuris juk turi būti geresnis!!! Paprastai stipresnis ir lieka geresnis…

Čigonas niekada neturi pinigų. Ir visai nesvarbu, kad vairuoja paskutinės serijos Mersedesa, arba jo zmona sunkiai pakelia galvą nuo kaklą aplipusio aukso kiekybės. Paprašęs jų paskolinti 5 svarus duonai pirkti, išgirsi vieną iš trijų galimų atsakymų:
1. Už paskutinius 5 svarus įpyliau benzino i Mersedesa (porshe ar pan.).
2. Katik papildžiau sąskaitą telefone (nes abonementų niekas neturi) ir daugiau pinigų neturiu.
3. Paprašyk žmonos (brolio, dukters ir t.t.), pas ją mano pinigai (šitas variantas dažniausiai sakomas, kai žmonos, brolio, dukters kaip tik nėra namuose).

Nenorėjau per daug prastai atskleisti šitos „aukščiausios” žmonių grupės pasaulėžiūros. Parašiau tik tuos faktus, su kuriais teko susidurti pačiam, ne kartą ir ne vienoje čigonų šeimoje. Liko daug ir nepaminėtų dalykų, kurie galbūt neverti didesnio dėmesio, bet gal paminėsiu juos kitame straipsnyje.

Atsiuntė Snicmobilis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *