BCAA – kas tai yra?

Aminorūgštys –  tai baltymų statybinė medžiaga. Yra 20 aminorūgščių, kurios sudaro mūsų organizme ir maiste esančius baltymus. Mūsų kūnas gali pagaminti tik 11 šių aminorūgščių, kurios yra sugrupuotos kaip neesminės, nes organizmas jas gali pasigaminti pats. Likusias 9 nepakeičiamas aminorūgštis turime gauti su savo mityba ar papildais sportui. Iš šių 9 yra 3, kurios sudaro BCAA (angl. branched chain amino acids) arba kitaip tariant – šakotosios grandinės aminorūgštis.

BCAA sudaro 3 aminorūgštys: leucinas, izoleucinas ir valinas, kurie yra paplitę tokiuose maisto produktuose kaip raudona mėsa ir pienas. Jų taip pat galima gauti su sporto papildais (tabletėmis, milteliais, skystu pavidalu), kurie gera kaina pardavinėjami internetu, el. parduotuvėse, pvz. Sportuojantys.lt. Geriausi produktų atsiliepimai, greitas atsiuntimas, kalba patys už save.

BCAA papildai ir jų vartojimo nauda

Pagrindinė BCAA vartojimo nauda – tai teigiamas poveikis jūsų raumenims. Buvo nustatyta, kad šakotosios grandinės aminorūgštys (ypač leucinas), gali padidinti raumenų baltymų sintezę (procesą, kuris vykstant auginant raumeninę masę), kai preparatas vartojamos kartu užsiimant sportu treniruoklių salėje. Tai reiškia, kad BCAA papildai padės auginti raumenų masę ir padidinti jūsų našumą po sunkios treniruotės sporto salėje.

Taip pat įrodyta, kad BCAA sumažina jaučiamą raumenų skausmą po treniruotės. Tai reiškia, kad net po kojų dienos vaikščioti bus lengviau, jeigu vartosite minėtą sporto papildą atsistatymui. Jeigu geriau atsistatysite, tuomet jūsų kūnas bus geriau pasiruošęs kitai svorių treniruotei ir taip galėsite kelti didesnius svorius ir nejausti varginančio skausmo, kuris trukdo treniruotis intensyviau.

Kai kelias valandas nevalgote, ypač nevalgius daug baltymų turinčio maisto, jūsų raumenys pradeda irti dėl vadinamojo raumenų baltymų irimo (tai gali įvykti ir ilgo fizinio krūvio metu). Jei norite padidinti ar išlaikyti raumenų masę, reikėtų raumenų irimo proceso vengti kiek įmanoma. Daug baltymų turintis maistas po treniruotės tai palengvins. Be to, BCAA papildų vartojimas padės apsaugoti raumenis nuo katabolizmo procesų.

Apibendrinant galima teigti, kad baltymai sudaryti iš amino rūgščių, o 3 iš jų, t. y. leucinas, izoleucinas ir valinas, vadinamos „branched chained amino acids“. BCAA nauda yra pagrįsta moksliniais tyrimais. Šių maisto papildų galite pirkti internetu, sporto produktų parduotuvėje, tokioje kaip Sportuojantys.lt. Čia rasite geriausius BCAA tabletėmis, milteliais, skystų ir pasirinksite mėgstamiausius skonius už gerą kainą. Jei nežinote, koks produkto vartojimas, paskaitykite etiketės nurodymus dėl dozavimo ir sudedamųjų dalių. Renkantis veiksmingą aminorūgščių prekę vyrams, moterims, padės kitų pirkėjų atsiliepimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *