Dantų implantai – spartaus odontologijos vystymosi pavyzdys

dantų implantaiNors dantų implantai jau nebėra didelė naujovė, klausimų vis dar kyla nemažai. Implantacija vertinama kaip sparčiausiai besivystantis odontologijos sritis. Pažangos laikotarpis – dešimtasis dešimtmetis. Keli reikšminiai žodžiai: dantų implantų sistemų pažanga.

Odontologijos kitimas

Kertinė karkaso dalis, kaip jau tikriausiai supratote, šiuo atveju yra pažanga – tai nėra tuščias žodis, kuris nieko nereikštų. Atvirkščiai. Kadaise niekas nei kalbėti nekalbėjo, nei galvoti negalvojo apie jokius dantų implantus. Net ir ne tokiais tolimais laikais žmones baugino replės, plaktukai… O štai dabar odontologijos kabinetai tvarkingi, modernūs. Atliekamų procedūrų spektras nepaprastai platus. Gydytojai nusiteikę padėti ir imasi padėti pacientams.

Pavyzdžiai, pavyzdėliai…

Paslaugų daug, sąrašas ilgas, ne iš kelių dėmenų.

Geras pavyzdys yra dantų protezavimas. Protezai išimami ir neišimami, ir tai tik pirminės kategorijos. Kur dar tokie pavadinimai kaip tiltiniai protezai ar laminatės. Ir, žinoma, minėti bei plačiai įvairiuose šaltiniuose aprašomi dantų implantai. Dantų protezavimas ant implantų. Implantai daugeliui atrodo kaip itin modernus protezavimo būdas, tačiau ištakos ne tokios ir „šviežios“. Protezai gali būti ir pavieniai, ir tiltiniai. Tai dar labiau patvirtina, jog odontologija nuolat tobulėja: vieni dalykai „prigyja“ ir tampa įprasti, kiti dėl modernumo gana ilgai laikomi naujove.

Ne paslaptis, kad dantų implantai – nuolat eskaluojama tema. Kaip populiarumo priežastis įvardijami ir chirurginiai protokolai, tiksliau, jų supaprastinimas. O ir pačios implantų sistemos ištobulintos.

Vieniems pacientams dantų implantai tinka, o kitiems ne. Kaip nuspręsti? Kad sprendimas būtų tinkamas, o gydymas – veiksmingas, būtinas ne vienas vizitas. Pacientas ir gydytojas aptaria aktualius dalykus, nes negalima tiesiog imti ir implantuoti. Klausimų ir atsakymų į juos itin daug.

Lietuvoje implantai taip pat „prigijo“

Dantų implantai mūsų šalyje, kaip ir kitose valstybėse, jau įvertinti gana didelio žmonių rato. Gydytojai ne tik specializuojasi konkrečioje srityje, bet ir nuolat tobulinasi, pavyzdžiui, vyksta į seminarus. O kai odontologai dirba kruopščiai, kai pagarbiai bendrauja ir nebando pasirodyti lyg aukštesnės kastos atstovai, tai ir pacientai žino, jog prireikus apsilankys odontologijos klinikoje, kur bus išspręstos dantų problemos.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *