Gydytojai pataria labiau domėtis kaip elgtis sužinojus apie mirtiną ligą

paminklaiKartais lemtinga žinia gali trenkti kaip perkūnas iš giedro dangaus. Kuomet asmuo suserga nepagydoma liga, kenčia visi. Artimieji, kurie dažniausiai net nenutuokia kaip elgtis, taip pat draugai ir pažįstami, dažniausiai labai užjaučia ir gaili, tačiau taip pat nežino, kaip padėti. Be abejo, nepalyginamai sunku yra asmeniui, kuris suvokia, kad jo gyvenimas apsisuks 180 laipsnių kampu ir niekada nebebus taip, kaip iki tol. Mirtina lyga diktuoja sąlygas visam likusiam sergančiojo gyvenimui. Tad ar įmanoma nepasiduoti negatyvioms mintims ir įžvelgti bent šiek tiek vilties situacijoje, kuri atrodo be išeities?

Mirtinos ligos dažniausiai pasisavina ne tik žmonių, sužinojusių, kad serga nepagydoma liga, gyvenimus. Žemė slysta iš po kojų visiems artimiesiems. Kai kurie iš karto pradeda domėtis kiek kainuoja paminklai ir visos kitos laidojimo paslaugos. Žinia, kad mylimas žmogus sunkiai serga neleidžia džiaugtis gyvenimu, tampa sunku siekti savo tikslų bei svajonių. Tad faktas, kad palaikymo reikia ne tik sergančiajam, bet ir jo artimiesiems. Suvokimas, kad brangus žmogus serga mirtina liga žlugdo psichologiškai ir gali privesti net prie depresijos.

Kaip galima gyventi toliau žinant, kad mirsi? Skausmingiausias ir daugiausiai neigiamų minčių keliantis dalykas yra suvokimas, kad mirtinos ligos pabaiga kartu yra ir gyvenimo pabaiga. O gyvenimo pabaiga simbolizuoja, kad visos svajonės liks neišpildytos, tikslai – nepasiekti, o darbai – nepadaryti. Tai labiausiai ir gąsdina. Liūdesys, kad teks palikti artimuosius ir mylimus žmones kelia daug negatyvių minčių ir trukdo bent kiek pažaboti ligą. Vienas svarbiausių dalykų sergant nepagydoma liga yra stengtis ignoruoti kylančias neigiamas emocijas. Deja, kartu tai yra ir viena iš sunkiausių užduočių.

Psichologinė pagalba – pirmas ir svarbiausias žingsnis siekiant atgauti pusiausvyrą ištikus nelaimei. Liga dažniausiai užklumpa netikėtai, nors ir taip aišku, kad tokiam išbandymui taip paprastai nepasiruoši. Turint mirties nuosprendžiui prilygstančią diagnozę, svarbiausia netylėti, ieškoti pagalbos ir palaikymo. Prisiminti tai, ką ir taip kiekvienas turėtume turėti galvoje kiekvieną gyvenimo minutę – niekada nežinai, kas gali nutikti, todėl vertėtų džiaugtis gyvenimu čia ir dabar. Na, o sergančiojo artimiesiems vertėtų būti supratingiems ir branginti kiekvieną akimirką, kurią gali praleisti su žmogumi, kuriam teko tokia sunki dalia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *