Hialurono rūgštis – medžiaga, daranti stebuklus

hialuronas 

Hialurono rūgštis – dažnai įvairiausių jauninančių kremų sudėtyje pastebimas ingredientas. Daugelis jį laiko tikru jaunystės šaltiniu, su šia veikliąja medžiaga atliekamos injekcijos, kurios naikina randus, užpildo raukšles aplink akis, lūpas, stabdo senėjimo procesus.

Hialurono rūgštis – mūsų organizme esantis glikozaminglikanas, kurio daugiausiai galime rasti odoje. Tai viena svarbiausių tarpląstelinės medžiagos sudedamųjų dalių, kurios pagrindinė funkcinė savybė – sulaikyti drėgmę ir ją paskirstyti po mūsų kūną. Būtent dėl šių priežasčių įvairios priemonės: kremai, serumai, prausikliai, maisto papildai ir vitaminai, sudėtyje turintys hialurono rūgšties, padeda išlaikyti lygią, elastingą odą ir ją apsaugoti nuo išsausėjimo. Visgi retas kuris žino, kad hialurono rūgštis be galo svarbi ne tik odai. Ši medžiaga teigiamai veikia ir kitus mūsų organizme vykstančius procesus. Kokie jie?

Gerina žaizdų gijimą. Tiesiogiai ant žaizdos naudojama hialurono rūgštis sumažina skausmą, ši medžiaga turi natūralių antibakterinių savybių, saugančių nuo infekcijos ir paspartinančių gijimo procesą. Nustatyta, kad hialurono rūgštis naudinga net ir kraujuojančių dantenų gydymui, todėl ji dažnai naudojama ir dantų pastos gamyboje.

Mažina akių sausumą. Labai didelė dalis žmonių skundžiasi išsausėjusiomis akimis ir dėl to patiria diskomfortą. Kaip jau minėjome, hialurono rūgštis sulaiko drėgmę, todėl medžiaga yra naudojama sausoms akims gydyti. Jeigu akių lašų sudėtyje yra bent 0,2-0,4% hialurono rūgšties, jie kur kas greičiau ir efektyviau sumažins akių sausumą ir padės gerinti akių būklę.

Padeda sumažinti sąnarių skausmą. Nors hialurono rūgštis daugiausiai aptinkama odos junginiuose, nemažai jos yra ir sąnariuose. Ši medžiaga padeda juos sutepti, todėl esant nepakankamai hialurono rūgšties sąnariuose, mūsų kaulai pradeda trintis vieni į kitus ir sukelia skausmą bei kitas problemas. Hialurono rūgštis padeda kovoti su osteoartritu – degeneracine sąnarių liga, kurią sukelia sąnarių susidėvėjimas. Sunkesniais atvejais ši medžiaga gali būti netgi įšvirkščiama tiesiai į sąnarius. Be to, neseniai nustatyta, kad hialurono rūgštis ne tik padeda kovoti su sąnarių ligomis ir skausmu, bet ir gydo kaulų retėjimą ir tokias ligas kaip osteopenija.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *