Hipochondrija – ligų ieškojimas jų nesant

Jei žmogus didelį dėmesį skiria nemaloniem pojūčiam, įsivaizduoja mirtinų ligų simptomus, jį kamuoja hipochondrija. Kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigą, bet gydytojai neranda ligų, ir žmogus keičia gydytojus, tikėdamasis kad ras tokį, kuris atras jo įsivaizduojamą ligą. Hipochondrija nėra simuliavimas, žmonės iš tiesų jaučia skausmus, nes sąmonė gali imituot bet kokias ligas ir simptomus. Hipochondrija sergantieji sunkiai bendrauja su gydytojais ir artimaisiais, dažnai kreipiasi į „hilerius“, raganas, „liaudies medicinos atstovus” ar kitus šarlatanus.

hipochondrija

Hipochondrija patiria 4-7 proc. žmonių. Ligų bijantys tėvai šiuo nerimu gali užkrėsti vaikus. Hipochondriją skatina realiai persirgtos ligos, arba ligos, nuo kirų kentė ar mirė giminaičiai ar žinomi asmenys.
Dažniausiai skundžiamasi virškinimo, širdies, kraujagyslių ligų simptomais, galvos svaigimu, patiriamos infarkto, anafilaktinio šoko, vėžio baimės. Pagrinde kenčiama ne nuo pačių simptomų, kiek nuo ligos ir mirties baimės. Hipochondriją dažnai lydi depresija. Nors ją, kaip kitus depresinius
susirgimus, galima gydyti vaistais, tačiau rekomenduojama bandyt mokyti pacientą, padėti suprast, suvokt įsivaizduojamą ligą ir jos atsikratyti.

plačiau – http://en.wikipedia.org/wiki/Hypochondria

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *