Įaugęs nagas – daugelį varginanti bėda

iaugusio nago tvarkymas

Įaugusio nago problema, gydytojų vadinama onichokriptoze, gali užklupti kiekvieną. Dažniausiai nagas įauga į kojų pirštų, ypač nykščio, odą. Ši deformacija ilgainiui gali sukelti uždegimą. Įaugusio nago priežastimi gali būti įvairūs veiksniai: paveldimumas, žaizdos, netinkama avalynė, prasta higiena, pėdų grybelis ar kitos ligos. Onichokriptozę galima įtarti, jei jaučiate skausmą, pirštas prie nago yra ištinęs, paraudęs, jeigu yra matyti, kad nagas spraudžiasi į odą.

Kodėl svarbu gydyti onichokriptozę

Nesprendžiant šios nagų problemos, situacija gali komplikuotis. Nagas ne tik atrodo neišvaizdžiai, tačiau kliudo ir vargina kasdienėje veikloje. Ilgainiui skausmas gali vis didėti, atsiras pūlių, opų, nagas vis labiau deformuosis, uždegimas gali pereiti į lėtinį. Net ir gydoma onichokriptozė yra linkusi atsinaujinti, todėl labai svarbu nedelsti ir jos gydymu susirūpinti vos tik ją pastebite.

Į kokius specialistus kreiptis, jei įaugo nagas

Įaugo nagas – kur kreiptis? Yra daugybė liaudiškų patarimų, kaip gydyti įaugusius nagus. Tačiau šiuos metodus reikėtų vertinti kritiškai. Kojų mirkymas ir švelnus odos atskyrimas nuo nago gali padėti išvengti nago įaugimo ar bent kiek sustabdyti jį, tačiau daugeliu atvejų – tai beprasmė kova. Įprastai susidūrus su įaugusio nago problema tenka kreiptis į chirurgą. Operacijos metu pašalinama dalis nago arba visas nagas. Tačiau tiek operacija, tiek žaizdos gijimas yra skausmingi, po procedūros lieka randai, ilgas pooperacinis gydymas apriboja paciento veiklumą. Šiandien moderniose podologijos klinikose siūloma beveik beskausmė įaugusio nago gydymo procedūra, paremta „Arkada“ metodu. Jos metu akrilinės pastos, specialių medicininių įrankių ir prietaisų dėka nago plokštelė atkeliama ir pakoreguojama taip, kad vėliau augtų tinkama anatomine kryptimi.

Nechirurginio gydymo pranašumai

„Arkada“ metodą sukūrė ilgą laiką chirurginį gydymą taikęs Adrian Arkada ieškodamas paprastesnio ir mažiau skausmingo įaugusio nago gydymo būdo. Jo sukurta procedūra pasiteisino ir šiandien yra plačiai naudojama. Nechirurginiu būdu koreguojant nagą pacientas įprastai nejaučia skausmo. Po procedūros nereikia gydyti žaizdų, nelieka randų, tinkamai prižiūrint nagus jie vėliau nebeįauga. Naujausių technologijų dėka vos per valandą gali būti pasiekiamas maksimalus rezultatas. Vėliau pacientas sugrįžta pas pėdų priežiūros specialistą tik apžiūrai ar specialiam nagų kirpimui.

Įaugęs nagas ilgą laiką žmonėms kėlė nemažai rūpesčių, nes vienintelis galimas problemos sprendimas buvo kelionė pas chirurgą. Šiandien galima pasirinkti mažiau skausmingą ir greitą gydymą be chirurginio įsikišimo. Statistiniai duomenys atskleidė, jog „Arkada“ metodo efektyvumas – net 95 procentai. Ir net 60 procentų pacientų pilnai išgyja po pirmojo vizito pas pėdų priežiūros specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *