Ką daryti, kai reikalingas palaikų pervežimas iš užsienio?

Palaikų pervežimas iš užsienio yra vis aktualesnė paslauga. Pasitaiko nemažai atvejų, kai nelaimė nutinka esant užsienyje ir Lietuvoje gyvenantiems artimiesiems tenka rūpintis, kaip pasirūpinti palaikų pargabenimu. Tai nėra paprastas procesas, todėl prieš užsakant šias paslaugas, verta patiems pasidomėti, kaip šie procesai vyksta ir kas gali iš tiesų Jums padėti.

Kur kreiptis dėl pervežimo?

Jeigu galvojate, kad bet kurie laidojimo namai Jūsų mieste gali padėti pasirūpinti palaikų pervežimu iš užsienio, klystate. Tai yra sudėtingas ir labai atsakingas procesas, kurį organizuoja tikrai ne visi laidojimo biurai. Todėl pirmiausia reikia surasti tokius paslaugų tiekėjus, kurie oficialiai gali teikti šias paslaugas. Labai svarbu žinoti, kad norint parvežti palaikus, reikalingas specialus transportas. Taip pat reikalingi visi oficialūs leidimai, kad toks krovinys nebūtų sustabdytas ir sėkmingai pasiektų Lietuvą.

Rinkitės tik tokius laidojimo biurus, kurie profesionaliai teikia šias paslaugas, turi visus reikalingus leidimus ir dirba su tokio tipo paslaugomis. Tuomet nekils problemų ir nesusipratimų. Man dažnai pasitaiko atvejų, kai brangi paslauga užsakoma, tačiau vėliau paaiškėja, kad ji  buvo užsakyta pas paslaugų tiekėją, kuris net neturi teisės tokios paslaugos suteikti.

Kiek kainuoja kūno pervežimas?

Palaikų pervežimas iš užsienio nėra pigi paslauga. Todėl labai svarbu atsakingai rinktis paslaugų teikėją. Nesusižavėkite per daug pigiai paslaugas siūlančiais paslaugų teikėjais, nes taip rizikuojate, kad būsite apgauti. Nepamirškite, kad profesionalūs laidojimo biurai yra lankstūs ir teikia ne tik kokybiškas paslaugas, bet ir siūlo palankiais apmokėjimo sąlygas. Pavyzdžiui, jeigu suma yra labai didelė, galima mokėti dalimis. Taip pat laidojimo biuras turėtų Jus informuoti ir pasirūpinti valstybės išmokomis, kurios išmokamos mirus artimam žmogui. Valstybė taip pat gali skirti ir kompensaciją būtent tuomet, kai yra reikalingas palaikų pervežimas iš užsienio. Visų tuo turėtų pasirūpinti paslaugą teikiantis laidojimo biuras.

Jeigu kūnas kremuotas?

Svarbu žinoti, kad palaikai gabenami gali būti tiek karste, tiek urnoje. Dažniausiai sudėtingesnis procesas yra tuomet, kai palaikai pervežami karste. Tuomet kyla daug įvairių reikalavimų, kuriuos reikia atitikti. Kartais artimieji pasirenka kiek paprastesnį variantą. Pavyzdžiui, jeigu užsienyje yra žmogus arba paslaugų tiekėjas, kuris gali tuo pasirūpinti, kūnas kremuojamas ten. Tuomet į Lietuvą pervežama urna su pelenais. Tokiam pervežimui nereikia specialių leidimų ir transporto. Užsakant pervežimo paslaugas, verta pasidomėti ir tokiu variantu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *