Kodėl kai kurios gydymo paslaugos nėra kokybiškos?

autobusų nuomaDaugelis žmonių yra nepatenkinti gaunamomis medicinos ir sveikatos priežiūros paslaugomis, tačiau ekspertai aiškina, kad tam yra priežastis. Prastos kokybės medicinos ir sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ne visur ir tikrai ne visuose miestuose. Kadangi tam didžiulę įtaką daro vyriausybė ir kiti įstatymų leidėjai, gydytojai yra verčiami imtis tam tikrų priemonių, jog jų darbas būtų optimizuotas maksimaliai. Kartais tokie optimizavimo procesai nėra atliekami gerai ir tai yra įprasta, nes esant mažam biudžetui, rankos irgi tampa surištos. Dėl kokių priežasčių medicinos ir sveikatos priežiūros paslaugos kai kuriose vietose yra nekokybiškos – apibendrinama žemiau.

Kai kurie miestai ir miesteliai ir priversti maksimaliai sumažinti išlaidas. Tai reiškia, kad net ir transporto įsigijimui yra taikomi tam tikri biudžeto ribojimai. Jeigu bus perkami naujas transportas GP skyriui, tuomet įprasta, kad kažkur teks taupyti. Tokie pirkiniai mažų miestų ir miestelių ligoninėms yra tarsi prabanga, nes vis dėlto – naujas transportas kainuoja ne vieną ir ne du tūkstančius eurų, o ką jau kalbėti apie kokybišką įrangą. Neretai kai kurios ligoninės netgi yra priverstos rinktis mažesnių autobusų nuomą, vietoje transporto pirkimo. Ligoninės administracijai lieka tik pasirūpinti transporto ženklinimu ir tiek. Gaila, tačiau nuomojamas transportas irgi genda, o sutartyse visada yra ribojimai ir terminai, per kurį nuomojanti įmonė privalo pašalinti gedimus. Tad, jeigu nesulaukiate GP ekipažo, turėkite galvoje, kad galbūt to regiono ligoninė turi problemų su transporto gedimu ir ekipažų skaičius yra smarkiai sumažėjęs.

Kalbant apie sveikatos priežiūrą valstybinėse ligoninėse, didžiulis nepasitenkinimas reiškiamas dėl didelių sumų už gydymą. Nors mokamas sveikatos draudimas, kai kuriais atvejais vis tiek tenka susimokėti už gydymą. Taip yra dėl to, kad kai kurios paslaugos bei vaistai yra kompensuojami mažiau, o kiti visai nėra kompensuojami. Tai lemia itin mažas sveikatos apsaugai skiriamas biudžetas ir itin menkos gyventojų įmokų į sveikatos draudimą. Kitose šalyse, norint turėti sveikatos draudimą, tenka mokėti gerokai didesnes pinigų sumas kiekvieną mėnesį. Mūsų šalyje yra netgi gana didelė dalis žmonių, kurie piktybiškai vengia šių mokesčių. O jeigu nėra surenkamas biudžetas, tuomet vėlgi – kenčia ligoninės ir gydytojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *