Kodėl „oniukas” pilnas netikrų nuotraukų?

Išmatavus daugiau nei 1000 Lietuvos gyventojų liemens apimtis paaiškėjo, jog antsvoris kamuoja beveik pusę (49,8 proc.) Lietuvos gyventojų. Normali moters liemens apimtis yra 80 cm, vyrų – iki 94 cm, tuo tarpu tarp Lietuvos moterų šis skaičius siekia 88 cm, vyrų – 102 cm. Nutukę žmonės labiau rizikuoja susirgti cukriniu diabetu, o pagrindinė antsvorį turinčių žmonių problema – padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje (o dėl to vystosi aterosklerozė). Širdies ligomis serga daug žmonių, tačiau didžiausia problema ta, kad jie, nors ir žino, kaip reikia gyventi, kad nesirgtų, vis tiek daro kitaip. Štai čia ir prireikia skubios tu – GYDYKIS! tipo pagalbos.

antsvoris

Senieji lietuviški „riebūs ir sunkūs” patiekalai nėra joks blogis. Mokslininkai pripažįsta, kad žmogaus organizmas nelinkęs kaupti riebalų atsargų iš angliavandenių (t.y. bulvių, kruopų, vėdarų ir cepelinų). O štai valgant menkos maistinės vertės patiekalus su didele riebalų, druskos ir cukraus koncentracija, kūnas pripranta nuolat gauti papildomų riebalų. Greitas maistas ugdo priklausomybę nuo valgymo, todėl „kartą paragavęs, negali sustot”. Taip taip – kaip ciniškai skamba šis reklamos šūkis, kuris pripažįsta, jog tikrai ugdo priklausomybę „skrandžio kamšalui”.

Kaip ir viską apie sveiką gyvenimo būdą, taip ir apie mitybą mes žinome. Žinome, kas yra blogas maistas, ir kas geras. Visdėlto apgaudinėjame save, kad „namie gaminti neapsimoka”, „visko gali nupirkti parduotuvėje”, savaitgalį vaikai „palepinami’ šeimyniškai nusiaubiant piceriją, o vakare žiūrint televizorių prieš miegą sušveičiame pakelį čipsų (be abejo su alumi).

Kaip ir dauguma bėdų – ši yra GALVOS BËDA. Saviapgaulė, nuolaidžiavimas sau ir malonumams (trumpuoju laikotarpiu) priveda prie blogos savijautos (aš stora, negraži), sveikatos problemų (aterosklerozė, diabetas) bei dar nespėjusių nutukti žmonių pašaipų. O tada, nuliūdus, juk reik prisikimšti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *