Kokie galimi tarpslankstelinių diskų pažeidimai?

nugara

Žmogaus stuburas yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių kūno sudedamųjų dalių. Stuburo tinkamas funkcionavimas yra tiesiogiai susijęs su žmogaus gera savijauta, gyvenimo kokybe ir komfortu.

Labai gaila, tačiau dažnas kenčia nugaros skausmus, kurie apima net keletą sričių: nugaros raumenų, juosmens, pečių juostos skausmai. Šių skausmų atsiradimo priežasčių yra net keletas, o rekomendacijų, kaip jų išvengti ar sumažinti, galima rasti internete https://alfasteps.com/patarimo-kategorija/nugaros-skausmas/. Tik reikėtų atkreipti dėmesį į turinio kokybę ir šaltinį bei pasitikėti tik profesionalų patarimais.

Tarpslankstelinių diskų pažeidimai yra viena iš pagrindinių nugaros skausmų priežasčių. Šie diskai jungia mūsų stuburo slankstelius, suteikia jiems lankstumo ir amortizuoja apkrovas. Jie sudaryti iš skaidulinės kremzlės, kurios sudėtinė dalis yra kolagenas. Todėl esant sveikiems diskams, mes bėgiodami, šokinėdami nejaučiame jokio diskomforto nugaros srityje.

Tarpslankstelinių diskų pažeidimai (degeneracijos) gali būti natūralūs – veikiami senėjimo procesų, genetiškai paveldimi bei atsiradę dėl traumų.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių pažeidimo priežasčių – tarpslankstelinio disko dehidratacija. Šiuo atveju žymiai sumažėja kūno statinė bei judesio amortizacija. Todėl stuburo slanksteliai patiria žymiai didesnes apkrovas, kurios ilgainiui sukelia nugaros skausmus. Gali išsivystyti net ir uždegiminiai procesai.

Kitas tarpslankstelinių diskų sutrikimas – tai jame esančio kolageno padidėjimas. Nepaisant to, kad kolagenas yra būtinas, tačiau per didelis jo kiekis tarpslankstelinį diską daro labiau pažeidžiamu.

Dar keli iš galimų pažeidimų – tai disko ir kaulinės struktūros pažeidimai, kuriuos lemia tarpslanksteliniame diske esančio branduolio išsiliejimas į kaulą ir disko sienelių deformacijos.

Visi šie pažeidimai, jeigu tai nėra traumos pasekmė, atsiranda ilgainiui, ne iš karto. Pradžioje jie sukelia tik nežymius pokyčius, kurie gali būti mažai arba visai nejuntami. Vėliau atsiranda skausmai, negydant gali išsivystyti stuburo slankstelių uždegimas, stuburo išvarža.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *