Kontaktiniai lęšiai: kasdienai ar tik švenčių progomis?

kontaktiniai lęšiaiGeras regėjimas – svarbus kokybiško gyvenimo kriterijus. Deja, XXI amžiaus technologiniai laimėjimai ir kasdienis išmaniųjų įrenginių naudojimas siejamas su vis dažnesnėmis regėjimo problemomis. Sparčiai populiarėjanti korekcijos priemonė – kontaktiniai lęšiai, užtikrinantys puikią savijautą, platų matymo lauką ir galimybę lęšius nešioti bet kokiomis aplinkybėmis.

Kontaktiniai lęšiai – universalus sprendimas kasdienai

Lęšiai vertinami dėl savo universalumo ir patogumo. Juos gali turėti tiek vaikai, tiek suaugusieji ar vyresnio amžiaus pacientai. Be to, tinkamai prižiūrimi lęšiai nesukelia jokio diskomforto, gali būti nešiojami net ir aktyviai judant, pvz., šokant ar sportuojant. Tiesa, pasigirsta kalbų, tvirtinančių, kad kasdienis kontaktinių lęšių naudojimas gali susilpninti regėjimą, todėl šią priemonę reikėtų rinktis tik išskirtinių progų ar švenčių metu. Optikos salono darbuotojai teigia, kad tai itin gajus mitas, visiškai prasilenkiantis su realybe. Greičiausiai tokia prielaida ateina iš senų laikų, kuomet atsirado pirmieji kontaktiniai lęšiai. Tuo metu gaminta produkcija nebuvo laidi orui, todėl akis negaudavo reikiamo deguonies. Šiuolaikiniai lęšiai gaminami iš modernių, laboratorijose patikrintų medžiagų – šie gaminiai yra minkšti, lankstūs ir ploni, leidžia akiai kvėpuoti ir saugo nuo išsausėjimo. Žinoma, kad būtumėte tikri lęšių kokybe, bendraukite tik su patikimais pardavėjais ir rinkitės žinomo gamintojo prekes. Primename, kad lęšiai reikalauja priežiūros ir gana griežtos higienos.

Mėnesiniai ir vienadieniai lęšiai

Tinkamai parinkti kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami kiekvieną dieną. Šiuo atveju verta atsižvelgti į finansinę pusę. Praktiškiausias sprendimas kasdieniai – mėnesiniai lęšiai. Šiai kategorijai priskiriami gaminiai gali būti naudojami vieną mėnesį, tačiau kiekvieną vakarą lęšiai turi būti išimami ir laikomi specialiame skalavimo skystyje. Itin populiarus pirkėjų pasirinkimas – vienadieniai lęšiai. Šie gaminiai nereikalauja priežiūros, lęšių konteinerių ar valymo priemonių, kadangi vieną kartą įdėti į akį ir išimti, jie yra išmetami, o kitam kartui atidaroma nauja lęšių pora. Iš kitos pusės, jei ketinate vienadienius lęšius naudoti kasdien, tai pareikalaus kiek didesnių finansinių išlaidų. Dėl konkretaus sprendimo siūlome pasitarti su optikos salono darbuotojais ar akių gydytoju.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai

Šventiniam vakarui ar karnavalui siūlomi spalvoti lęšiai – tai gaminiai, kurie paryškins arba pakeis natūralią jūsų akių spalvą. Tai puikus sprendimas žmonėms, norintiems akimirksniu atnaujinti savo įvaizdį. Itin plati spalvų pasiūla atitiks išrankiausių klientų lūkesčius. Be to, spalvoti lęšiai gali būti gaminami su dioptrijomis arba be jų (t. y. lęšius gali nešioti ir puikiai matantys žmonės). Tiesa, šie lęšiai turi permatomą erdvę vyzdžiui, tačiau pastarajam išsiplėtus, gali pasikeisti aplinkos spalvų suvokimas. Dėl šios priežasties spalvoti kontaktiniai lęšiai nerekomenduojami vairuojant ar kasdieniam naudojimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *