Lordozė – kas tai?

Lordozė- tai stuburo išlinkimas į priekį. Normaliai žmogaus stuburas turi keturis nežymius išlinkimus, kurie padeda išlaikyti galvą, sėdėti, vaikščioti. Du išlinkimai yra nukreipti į priekį ir du atgal. Ties kaklu ir liemeniu  stuburas yra išlinkęs į priekį, šie linkiai vadinami lordozėmis. Ties krūtine ir kryžkauliu stuburas daro linkius atgal, ir tai vadinama kifozėmis. Normos atveju šie linkiai yra gana nežymus. Tačiau  kai kuriais atvejais linkiai gali išsilyginti arba padidėti. Padidėjus juosmeniniam linkiui, išsivysto būklė, vadinama lordozė.

Kokie lordozės simptomai?

Kartais žmonės lordozės simptomus apibūdina kaip sumažėjusį lankstumą, judrumą, aktyvumą. Nevisuomet lordozė apskritai sukelia kokius nors simptomus, dažniausiai tokie požymiai, kaip skausmas, raumenų spazmai, dilgčiojimas ar maudimas, atsiranda tik vėlesnėse ligos stadijose. Kartais žmonės lordozės simptomus apibūdina kaip sumažėjusį lankstumą, judrumą, aktyvumą. Nevisuomet lordozė apskritai sukelia kokius nors simptomus, dažniausiai tokie požymiai, kaip skausmas, raumenų spazmai, dilgčiojimas ar maudimas, atsiranda tik vėlesnėse ligos stadijose. Retais atvejais lordozė gali būti susijusi su šlapinimosi ar tuštinimosi sutrikiamais.

Kada žmogų vargina nuolatinis nugaros skausmas?

Nuolatinis nugaros skausmas gali pradėti varginti tuomet, kai žmogus suformuoja netaisiklingus kasdieninius įpročius. Kiekvienas žmogus didesnę dalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas, tad labai svarbu miegoti ant tinkamo- nei per kieto, nei per minkšto čiužinio, kad jis nekenktų stuburui.  Miego metu stuburas turėtų  ilsėtis tiesiai. Netinkama pagalvė gali pakenkti stuburui. Pagalvė turėtų tik prilaikyti galvos ir kaklo kontūrą. Tap pat, dirbant sėdimą darbą, labai svarbu išsiugdytii taisyklingą sėdėjimo pozą. Taisyklinga laikysena yra tada, kai žmogus sėdėdamas atremia nugarą į kėdės atlošą. Labai svarbu, kad stuburas būtų prilaikomas. Žmonės turėtų sportuoti, ugdyti taisyklingą laikyseną, stengtis nepriaugti svorio,- tik tokiu būdu jie bent kažkiek galės padėti sau, jų nevargins nemalonus nugaros skausmas.

Kada reikia kreiptis pas kineziterapeutą?

Jei žmogui lenkiantis į priekį lordozės išlinkimas išsitiesina- tai reiškia, kad stuburas yra lankstus ir gydymas nereikalingas. Tačiau, jei pasilenkus lordozės išlinkimas neišsitiesina jums būtina kreiptis į kineziterapeutą ir lordozė turi būti gydoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *