Masažo nauda gydant kojų skausmą

Deginantis, dilgčiojantis, duriantis ir maudžiantis skausmas kojose gali prasidėti staiga arba išsivystyti palaipsniui. Dažni simptomai, lydintys kojų skausmą, yra mėšlungis ir tynis. Tačiau simptomai gali skirtis priklausomai nuo konkrečios diagnozės – pradedant sausgyslių ar sąnarių uždegimu ir baigiant raumens patempimu ar sėdmens nervo uždegimu.

Kojų skausmo priežastys yra įvairios – traumos, ligos ar per didelis fizinis krūvis, tačiau daugeliu atvejų galima rasti priemonių, kurios padėtų sumažinti ar net ir išvengti kojų skausmo. Jei dėl kojų skausmo pasidaro sunku atlikti kasdienes užduotis, vadinasi, atėjo laikas susirūpinti ir paieškoti priemonių, kurios padėtį grįžti į pilnavertį gyvenimą.

Masažas, kurį atlieka profesionalus masažo specialistas, dažnai gali būti labai veiksminga kojų skausmo mažinimo priemone. Be to, labai svarbu suprasti ir tai, kad tai yra natūralus šios rimtos sveikatos problemos sprendimo būdas. Tokiais atvejais masažuotojas gali nuspręsti taikyti giliųjų audinių masažą, šilumos terapiją, tempimą, taškinį masažą ir kitas tinkamas masažo technikas. Pasirenkama ta masažo technika, kuri yra skirta veikti konkretiems jautriems taškams, siekiant juos atpalaiduoti, gydyti ir sumažinant jaučiamą skausmą.

Kojų skausmo priežastys

Kojų skausmo priežasčių yra daug ir įvairių, tačiau šiuo atveju reikėtų plačiau pakalbėti apie kelias priežastis –  ypač tas, kurias šalinant kojų masažas gali būti vienas veiksmingiausių. Gana dažnai pasitaiko atvejų, kai žmonės skundžiasi skausmu, kuris keliauja per koją, nugarą, priekinę, vidinę ar išorinę šlaunies dalį. Be to, skausmas gali atsirasti ir vienoje konkrečioje vietoje, pvz., apatinėje išorinėje kojos dalyje. Kai skausmas būna aštrus arba deginantis, dažniausiai tai reiškia, kad yra dirginamas arba užspaustas stuburo nervas.

Kelios iš galimų kojų skausmo priežasčių:

  • Sėdimojo nervo neuralgija;
  • Šlaunies nervo neuralgija;
  • Blauzdos nervo neuralgija;
  • Užtvarinio nervo neuralgija.

Aktyvūs trigeriniai taškai arba padidinto dirglumo sritys skeleto raumenyse yra dar viena pakankamai dažna kojų skausmo problema. Tokie taškai gali sukelti stiprų skausmą, kuris paprastai būna geliantis. Skausmas, kuris atsiranda iš aktyvių trigerinių taškų, taip pat gali persiduoti į šalimai esančias sritis.

Priekinės ir vidurinės šlaunų dalies skausmas

Jautrūs taškai priešakiniuose ir viduriniuose šlaunų raumenyse gali sukelti skausmą, kuris pereina į kirkšnį ir jaučiamas šlaunies priekinėje dalyje. Tuo tarpu aktyvūs trigeriniai taškai ilguosiuose pritraukiamuosiuose raumenyse ir vidiniuose plačiuosiuose raumenyse gali sukelti ir skausmą kelyje.

Užpakalinės šlaunų dalies skausmas

Trigeriniai taškai dvigalviame šlaunies raumenyje, pusgysliniame raumenyje ir pusplėviniame raumenyje gali sukelti apatinės sėdmenų dalies skausmus, pereinančius į kojų apačią. Žemiau esantys trigeriniai taškai gali sukelti ir užpakalinės kelių dalies skausmą.

Kojų skausmas

Įvairūs trigeriniai taškai, esantys priekiniuose ir užpakaliniuose kojų raumenyse, gali nulemti daugybę simptomų, susijusių su apatinės kojų dalies ir pėdų skausmu. Padidinto dirglumo sritys, esančios dvilypiuose raumenyse ir plekšniniuose raumenyse, gali sukelti skausmą, kuris dažnai painiojamas su plantariniu fascitu ar achilo sausgyslės uždegimu. Blauzdų spazmai yra dar vienas simptomas, kurį gali sukelti šie trigeriniai taškai.

Šoninės šlaunų dalies skausmas

Skausmas, jaučiamas kojų išorinėje dalyje, gali atsirasti dėl trigerinių taškų, kurie yra šoniniuose plačiuosiuose raumenyse, tempiamuosiuose plačiosios fascijos raumenyse arba mažuosiuose sėdmenų raumenyse. Dėl padidinto jautrumo sričių mažuosiuose sėdmenų raumenyse gali atsirasti skausmas, primena sėdmens nervo skausmus, tačiau jis būna ne toks intensyvus.

Kaip masažas gali padėti sumažinti kojų skausmą

Taigi, apibūdinus įvairias galimas kojų skausmo priežastis, verta plačiau pakalbėti apie tai, kaip masažas gali padėti sumažinti kojų skausmus.

Sumažinamas tynis

Kojų masažo terapija gali padėti sumažinti tynį. Patyrus traumą ar dėl ligos kojos gali pradėti tinti dėl to, kad aplink pažeistą kojų vietą ima kauptis skystis. Masažo terapijos pagalba susikaupęs skystis yra švelniai perskirstomas. Tokiu būdu sudaromos sąlygos skysčiui nutekėti arba būti įsisavintam organizmo. Sumažinus kojų tynį, gali padidėti ir judesių amplitudė, o taip pat sumažėti diskomforto jausmas galūnėse. Masažuojant galima sumažinti kojų tynį esant sąnarių uždegimui, tendonitui, traumoms ir išialgijai.

Sumažinamas spaudimas

Dėl raumenų patempimo, sąnarių uždegimo ar įtampos kojose atsiranda padidintas spaudimas. Tai gali apsunkinti vaikščiojimą ir kasdienių užduočių atlikimą. Tokiais atvejais kelio sulenkimas, ištiesimas ar žingsnio žengimas gali būti labai skausmingas arba apskritai neįmanomas.

Kojų masažas tose vietose, kuriose raumenys yra įsitempę, padeda sumažinti stresą ir įtampą. Toks atpalaidavimas sumažina kojose atsiradusį spaudimą, įskaitant spaudimą nervams ir patinusiems sąnariams. Sumažinus šį spaudimą, kartu sumažėja ir skausmas bei tampa lengviau judinti kojas.

Pagerinama kraujotaka kojose

Kojų masažas pagerina kraujo cirkuliaciją kojose. Pagerėjusi kraujotaka gali atstatyti tinkamą kojų ir pėdų jausmą, kuris prarandamas dėl neuropatijos. Kaip jau buvo minėta, masažas taip pat padeda sumažinti ir tynį. Gera kraujotaka užtikrina mūsų organizmo aprūpinimą deguonimi ir svarbiausiomis maistingosiomis medžiagomis. Šios medžiagos spartina gijimą ir malšina skausmus.

Sumažinamas skausmas

Masažo metu žmogaus organizme skatinamas cheminių medžiagų, vadinamų endorfinais, išskyrimas. Endorfinai yra natūralios su skausmu padedančios kovoti priemonės, kurios veikia smegenų reakciją į skausmą, suteikdami laikiną palengvėjimą nuo skausmo ir diskomforto. Nors toks skausmo mažinimas netrunka ilgai, toks atsipalaidavimas gali paskatinti ir pagreitinti gijimo procesą.

Jūs neturite gyventi su kojų skausmu

Kai įtampa, neuropatija, skausmas ir įtampa kojose neigiamai paveikia gyvenimo kokybę, labai svarbu ieškoti sprendimų, kurie galėtų padėti atsistatyti. Nėra jokios priežasties laukti ar bandyti susitaikyti su juntamais kojų skausmais. Masažo terapija šiomis dienomis yra tapusi labai veiksminga natūralia priemone, kuri gali sugrąžinti prarastą gyvenimo kokybę ir suteikti galimybę vėl grįžti į normalų gyvenimo ritmą.

Jei yra galimybė kojų skausmus sumažinti be medikamentinio gydymo ar chirurginių operacijų, nereikėtų ignoruoti masažo teikiamos naudos. Profesionalūs ir patyrę masažo specialistai padeda tiksliai nustatyti pagrindines kojų skausmo priežastis ir padidinto dirglumo sritis, kurios sukelia stiprius kojų skausmus. Pasirinkdami tinkamas ir veiksmingas masažo technikas, masažuotojai gali padėti išspręsti šias problemas.

Esant didžiulei skirtingų masažo technikų pasiūlai, atsiranda ir daugiau galimybių kovoti su varginančiu lėtiniu kojų skausmu. Be to, labai svarbu suprasti, kad masažas teigiamai veikia ne tik kojas, bet ir visą mūsų kūną, bendrą savijautą ir psichologinę būseną. Todėl žmonės, kurie reguliariai naudojasi masažo teikiamais privalumais, teigia galintys kur kas geriau atsipalaiduoti, jaučia streso ir nerimo sumažėjimą, džiaugiasi geresniu miegu, labiau pasitiki savimi ir jaučiasi tvirtesni bei sveikesni, nes masažo pagalba yra veiksmingai sustiprinama ir imuninė sistema.

Taigi, jei jus jau senokai kamuoja kojų skausmai, kurie kasdien blogina jūsų bendrą savijautą ir kelia didelį diskomfortą, rekomenduojame pasidomėti šiuolaikinėmis masažo technikomis ir išbandyti profesionalių masažo specialistų teikiamas paslaugas. Ilgainiui masažo priemonės pagerins jūsų savijautą, numalšins juntamą kojų skausmus ir leis gyventi kokybišką bei pilnavertį gyvenimą.

Daugiau informacijos: Masazuotojas.lt – Masažas Vilniuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *