Natūrali medicina – valio. Natūrali gyvensena – per sunku?

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo maisto papildai, vitaminai, kremukai, pieneliai, kaukes, masažai ir dar galybė kitokių būdų, kaip būti sveikesniam, sustiprinti imunitetą. Mėlynių ekstraktas padeda (arba bent turėtų) akims, o pleistriukas – ilgiau nerūkyti. Galima stiprinti atmintį bei kitus svarbius organus graužiant ženšenio šaknį (nors lietuviška senolių išmintis sako, jog tinka ir petražolės). Cheminiai vaistai – fu. geriau būti pro-aktyviems ir naudoti natūralius.

STOP. Prisiminkime energijos tvėrmės dėsnį – niekas iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta (na, nebent tik pinigai pastaruoju metu:) – sveikata taip pat. Galbūt reikėtų pagalvot, ar tik mes viena ranka neatiminėjame jos iš savęs, o kita nebandome susigrąžinti? Kaip ir pasaulio pabiagos pranašai šaukia „ji ateis dėl žmonijos niekšybių”, taip ir mūsų sveikata dingsta todėl, kad IŠ TIESŲ jos nesaugome, gyvename nenatūraliai. Gamtos neapgausi. Jei kiaurą parą spoksai į televizorių, gendančioms akims ir protui niekas nebepadės. Tad kaip gyventi natūraliai?

Pirmasis būdas – aktyvi fizinė veikla. Ypač tiems, kas gyvena mieste ir dirba protinį, sėdimą darbą. Ir kalba ne tik apie „elementariuosius” raumenis. Fizinė veikla reikalauja daugiau energijos, daugiau deguonies, aktyvina širdies darbą (normalų, o ne tokį, kurį sukelia stresinės situacijos). Daugiau kvėpuodami, prakaituodami deginame riebalus, šaliname toksinus, valome odos poras. Be abejo, stiprėja raumenys (ta pati širdis).

Su šiuo būdu susijęs kitas – grynas oras. Žmogus kvėpuoja oru. Ne deguonimi, o būtent „oru”- o ore yra ir mums reikalingo deguonies, ir anglies junginių, ir ko tik jame nėra. Smalkių, išmetamųjų dujų, kitų kancerogenų. Žmogui kvėpuojant organizme vyksta „degimas” (kaip variklyje). Deguonis pasisavinamas, brudas lieka. Kai kurie žmonės įsigudrina kvėpuoti per filtrus – cigaretes – ir tai daro po keliasdešimt minučių kasdien. apie rūkymo žalą atskirai nekalbėsime. Grįžkime prie aktyvios fizinės veiklos – ją taip pat reikėtų daryti kaip įmanoma geresniame ore, nes kai aktyviau per save filtruojame orą, būtų gerai kad jis būtų švarus. Ir nebūtinai – pigaus sporto klubo priplėkęs ir  iškvėpuotas. Ar netgi brangaus klubo prastas oras. Kas girdėjote apie „deguonies terapiją”?
Nesidusinkime per daug savo noru, nereikės jokių įmantrių brangių terapijų.

Švarus vanduo – ir pakankamas jo kiekis. Ne alaus, kavos ar „fizo” mumyse yra 70%. Per dieną žmogui rekomenduojama išgerti bent po pora litrų skysčių, kad ši pusiausvyra nesutriktų. vėlgi – ne kavos, alaus ar kitų akivaizdžiai greit pasišalinančių ir jokios naudos neduodančių mikstūrų. Grįžtant prie aktyvios fizinės veiklos – ja užsiimant gurkšnoti reikia nuolat. Tikite rytų medicina ir išmintimi? Gerkite žalią arbatą. Stenkitės naudoti kuo mažiau cukraus arba keisti jį natūraliais saldikliais.

vanfuo

Valgykite. Saikingai, sveikai, skaniai. Dažnai. Automobilių varikliai dirba ne vien oru. Į orą jie maišo degaus mišinio, taip ir žmogui, reikalingas maistas. Kodėl saikingai ir dažnai? Skrandis ne guminis. Guma išsitempia ir grįžta į pradinę padėtį – skrandis išsitampo ir paskui negražiai kabo 🙂 be to, jei jau mes nuolat eikvojam energija, tai nuolat jos ir „pametėkime” į skrandį. Valgykim iš ryto – jei ryte imamės darbo, tai kokią energiją deginti, jei jos nėra pilvuke jau nuo vakar vakaro? O skaniai pavalgius tiesiog geresnė nuotaika.

O kas girdėjote apie šviesos terapiją? Taip, saulytė žmogui reikalinga, kaip ir augalams ar gyvūnams (matyt netoli nuo jų mes nužingsniavom, kaip kad spėjo Žanas Baptistas Lamarkas). Pirmiausiai, kas keista, mūsų oda saulėje gamina ne tik rudą pigmentą ar vėžines ląsteles, bet ir vitaminus. Antra, šviesa „įjungia” gyvūno žadintuvą ir sužadina veiklumą – juk jau diena. Be abejo gerina nuotaiką ir t.t. Žinote, kas nutinka merginoms soliariume? Nušviesėja plaukai ir perdžiuva smegenys. Todėl sveikiausia šviesa – natūrali (ir vartojant skysčius).

Organizmo apsivalymas – pasninkas, ramadanas, vadinkit kaip norit. Kvėpuojant, valgant ir be abejo kartais papiktnaudžiaujant visokiais negerais dalykais (juk esame silpni) organizme prisikaupia šlamšto. Ne veltui daugumoje pasaulio religijų įtvirtintas apsivalymo ritualas. Neveltui sirgdami nenorime valgyti. Kaip ir apsinuodiję, stengiamės visko atsikratyti ir palikti skrandį tuščią. Savanoriški apsivalymai – kur kas mielesnis dalykas, nei priverstinis valymasis sulaukus apsinuodijimo.

Kokybiškas poilsis – vienas svarbiausių geros savijautos veiksnių. Visa gamta „miega” – ir žmogus ne kitoks. Poilsis būtinas ir natūralus dalykas. Galiairijoje plaut braškes ir rinkt indus nors ir 18 valandų per parą, jei dar nevalgysi, į Lietuvą tikrai atsiveši krūvą pinigų bei darbo gydytojams. Deja niekas nuo to nebus laimingesnis. Apsispręskime (nes kartais tenka) ko norime labiau – gerai jaustis, ir turėti mažiau pinigų, ar jaustis blogai, ir išleisti juos visus savijautai gerinti 😉

TEIGIAMAS NUSISTATYMAS
– esmių esmė. „Antidepresantai”, narkotikai ar alkoholis nuotaiką pakelia tik trumpam. Dažniausiai po to kamuoja pagirios… O juk viskas, ko žmogus siekia gyvenime – tai laimė. Tai jaustis gerai. Todėl dirbame, valgome, geriame, norime būti sveiki – kad jaustis gerai. Nieks nenori jaustis blogai. Daugumos ligų priežastis – bloga savijauta, depresija, nervai, stresas. O juk kartais taip paprasta ir reikia tiek nedaug – tik teigiamo požiūrio. Niekas nedžiugina? Niekas nesiseka? ATSIBUSK, ATSIMERK, pažiūrėk Dr.Hauso seriją – kitiems žmonėms būna blogiau. Nusiminei, kad vėl apniukęs oras? O nenorėtum poliarinės nakties pusę metų? Šalta? O žinai, kad estijoje paspaudus -20c šalčiui, žmonės užsisega viršutinę marškinių sagą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *