Paliatyvi slauga ir jos svarba

Paliatyvi slauga aprėpia tris pagrindines funkcijas: malšinti fizinį skausmą, spręsti psichologines problemas, kurti žmogaus dvasinį gerbuvį. Tokia pagalba yra suteikiama ligoniams, kurių ligai nėra jokio gydymo ir vienintelė galima pagalba yra jos padarinių maskavimas. Paliatyvi slauga padeda ne tik sergančiam asmeniui, bet ir jo artimiesiems. Ne visada žmogumi, kuris yra sukaustytas ligos, gali pasirūpinti jo šeima. Jam gali prireikti ir profesionalų pagalbos. Dėl to yra priskiriama paliatyvi slauga. Ji suteikia ramumo ligoniui, nes juo yra nuolat rūpinamasi ir stengiamasi palengvinti jo jaučiamus skausmus, bei pačiai šeimai, nes jie yra užtikrinti, jog jų mylimasis yra gerose rankose. 

Ko reikia norint užsiimti paliatyvia slauga?

Paliatyvi slauga yra atliekama šios srities specialistų. Jie turi medicininį išsilavinimą, kuris suteikia jiems licenciją atlikti įvairias smulkias medicinines procedūras. Paliatyvi slauga gali susidėti iš tokių procedūrų kaip lašelinių statymas, vaistų leidimas ar davimas ir panašios procedūros lengvinančios kenčiančiojo skausmus. Paliatyvi slauga yra suteikiama tam skirtose įstaigose, tokiose kaip slaugos namai ar slaugos ligoninės. Kadangi poreikis tokių vietų auga, personalo skaičius taip pat didėja. Paliatyvi slauga yra atliekama supratingų ir kantrių žmonių, todėl prieš eidami į šią sritį pagalvokite, ar galite su tuo susitvarkyti.

Kur kreiptis dėl paliatyvios slaugos gavimo? 

Paliatyvi slauga yra suteikiama gydytojo nurodymu. Pateikiant išsamią analizę ir tikslias priežastis dėl žmogaus diagnozės ir jos padarinių palengvinimo. Gavus gydytojo siuntimą galima kreiptis į skirtingas įstaigas esančias jums patogioje vietoje. Paliatyvi slauga yra pritaikoma kiekvienam individualiai pagal jo ligą, būklę ir emocinę savijautą. Gydymas ar skausmo malšinimas atliekamas gydytojo nurodymais. 

Paliatyvi slauga: įstaigos pasirinkimas

Kadangi paliatyvi slauga gali būti teikiama įvairiose įstaigose, būna sunku išsirinkti. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į esamo personalo profesionalumą ir gebėjimą bendrauti. Tai yra labai svarbus aspektas, nes paliatyvi slauga apima daug socializacijos ir bendravimo. Taip pat svarbu yra pati vieta. Paliatyvios slaugos ligonius artimieji nori lankyti kaip įmanoma dažniau, todėl geras susisiekimas yra vienas iš kriterijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *