Priklausomybė nuo interneto

Manoma, kad ši priklausomybė kankina 5-10proc. visų kompiuterių naudotojų. Vien Vilniaus priklausomybės ligų centre kasmet gydomi 15-16 paauglių. Jei žmogus negali valdyti pomėgio, ir vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio, jį ima kamuot tie patys negalavimai kaip ir sergant kitomis priklausomybės ligomis.

Beveik pusė visų interneto naudotojų yra 15-24 metų žmonės.

Paaugliai – didžiausia rizikos grupė. Tėvai kartais klaidingai džiaugiasi, kad sėdėdamas prie kompiuterio vaikas neužsiima kitais, „negeraisdalykais”. Susirūpinti reikia jei virtualus žmogui pasaulis pasidaro svarbesnisnei realusis.

Priklausomybę lemia, priešingai nei manoma, ne pats kompiuteris, o išorės veiksniai, nesutarimai šeimoje, mokykloje. Dažnai tėvai nenori leisti vaikui naudotis kompiuteriu, numanydami apie galimąpriklausomybę, tačiau nesupranta, kad priklausomybę pagrinde sukelia kompiuteriniai žaidimai bei pokalbių svetainės, imituojantys realų gyvenimą, o ne rašinėlių rašymas Word programa ar nuotraukų peržiūra bei redagavimas.

Atsiradus prklausomybei, atsiranda nemiga, kankina prasta nuotaika, dirglumas negalint naudotis kompiuteriu (žaisti arba dalyvauti svetainėse).

86 proc. Apklaustų amerikiečių kompiuterį vadina geriausia pramoga.
37 proc. Naudojasi pokalbių svetainėm
27 proc. Žaidžia online žaidimus
Kas septintas jaučia nerimą jei negali naudotis internetu

priklausomybnuointerneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *