Privalomuoju sveikatos draudimu yra patenkinti ne visi gyventojai

www.tarasgames.ltPrivalomojo sveikatos draudimo įmokos kelia nemažą susierzinimą daugeliui gyventojų. Dauguma skundžiasi, kad mokėdami sveikatos draudimą kiekvieną mėnesį vis tiek negauna visų reikalingų gydymo paslaugų. Tuo labiau, esą yra nemažai spragų, kurios yra neištaisytos daugelį metų. Aiškiau klabant, pasipiktinimą kelią tai, jog privalomą sveikatos draudimą kai kuriems asmenims tenka mokėti du kartus ar net daugiau, tačiau geresnės kokybės paslaugų negaunama, o ir susimokėti neretai reikia netgi papildomai. Tokia situacija aiškinama keliais atvejais, tačiau kiekviena pusė turi savų argumentų.

Pasak SODROS atstovų, didesnes įmokas moka tie, kurie uždirba daugiau arba dirba daugiau nei vieną oficialų darbą. Yra asmenų, kurie tuo pat metu dirba pagal darbo sutartį ir užsiima savarankiška veikla, nuo kurios vėlgi – mokamas privalomo sveikatos draudimo mokestis. Toks du kartus sumokamas mokestis tikrai patinka ne visiems. Tačiau aiškinama, jog šis mokestis yra susijęs su asmens rizika susižeisti ar patirti didesnius sveikatos sutrikimus. Aiškiau kalbant, jeigu asmuo dirbtų viename oficialiame darbe, tai rizika susirgti, susižeisti ar kažkaip sutrikdyti sveikatą būtų viena. Tačiau, jei asmuo dirba papildomai, tuomet ta rizika išauga. Žmogus gydymo įstaigose lankosi dažniau, jam gali tekti pirkti vaistus ir visa kita. Dėl to ir mokamas sveikatos draudimas už kiekvieną veiklą.

Kaip bebūtų, valdžios atstovai situaciją vertina prieštaringai. Vieni teigia, kad sveikatos draudimo mokestis yra skirtas solidarizuotis su kitais žmonėmis, neva reikia imtis socialinio atsakingumo. Kiti valdžios atstovai tvirtina priešingai ir yra šalininkai to, jog tokia sveikatos draudimo mokėjimo tvarka turi keistis iš pagrindų. Kaip bebūtų, dar didesnį pasipiktinimą kelią tai, jog šis mokestis yra privalomas, o jo nesumokėjus, galima prisidaryti nemažai bėdų.

Nesumokėjus privalomojo sveikatos draudimo, atsiranda skola, nuo kurios gali būti skaičiuojami delspinigiai. Sumos didėja, todėl geriau visus mokesčius sumokėti kaip priklauso. Taipogi pabrėžtina, kad SODRA ir VMI jau turi teisę automatiškai išskaičiuoti skolas nuo asmenų banko sąskaitų. Tad, vengiantiems mokėti privalomą sveikatos draudimą, patariama nerizikuoti, nes vėliau gali atsirasti nemažai bėdų, kurios kainuos dar daugiau.

Šaltinis: http://www.tarasgames.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *