Putinas – raudonoji „tabletė“ kovai su įvairiais negalavimais

putino uogosUžuot burnoję dėl ilgų eilių poliklinikoje ar aukštų kainų vaistinėje, atsigręžkite į gamtą: čia rasite viską, ko reikia sveikatos puoselėjimui ir geros savijautos užtikrinimui. Natūralioje gamtoje augantys ar sodus puošiantys dekoratyvūs putino krūmai – vienas retų augalų, nusipelnantis vaistų nuo visų ligų titulo.

Kur rasti putinų?

Putinai mėgsta drėgmę ir nėra reiklūs šviesai, tad šių krūmų ieškokite tankiuose miškuose, proskynose ar vandens telkinių pakrantėse. Krūmas puikiai auga ir soduose.

Kada skinti putino uogas?

Gnybtelėjus pirmosioms šalnoms, maždaug rugsėjo mėnesį, putino uogos įgauna skaisčiai rausvą spalvą, saldumas pakeičia nemaloniai rūgštų skonį. Tai – ženklas, jog putino uogos jau gali būti vartojamos. Putinų skynimui, norėdami išvengti uogų pažeidimo, rinkitės sausą dieną.

Kokių naudingųjų medžiagų savo sudėtyje turi putino uogos?

Šiose raudonskruostėse uogose slepiasi vitaminai C ir P, organinės rūgštys, pektinas, karotinas, įvairios rauginės medžiagos.

Kaip putino uogas paruošti vartojimui?

Putino uogų paruošimas priklauso nuo pasirinkto terminio apdorojimo būdo – virimo, šaldymo, džiovinimo, konservavimo su cukrumi ar medumi, sulčių spaudimo. Uogas kruopščiai nuplaukite, nusausinkite, pašalinkite kotelius. Jei nuspręsite šaldyti, pravartu pasinaudoti greito šaldymo funkcija – uogos išlaikys formą ir nebus karčios. Džiovinti galima orkaitėje arba specialiame džiovinimo aparate, tačiau prieš tai nuskintos ir nuplautos uogos turėtų kelias dienas palaikomos lauke.

Kokias sveikatos problemas gali padėti išspręsti putinų uogų naudojimas?

  • Nusilpęs imunitetas. Uogas naudokite profilaktiniais sumetimais, sergant ar neseniai pasveikus. Putino poveikis dar sustiprės, jei šias vartosite kartu su medumi.
  • Peršalimo ligos. Putinai, pasižymintys uždegimą malšinančiu ir prakaitą skatinančiu poveikiu, padės esant aukštai temperatūrai. Užkimus, kosint, sergant bronchitu ar astma pagalbą taip pat rasite šiose uogose.
  • Psichologinės būsenos kontrolė ir energijos užtaisas. Putino uogos gelbsti esant miego sutrikimams bei yra vartojamos rimtų psichologinių ligų (nerimas, depresija, neurozės ir kita) gydyme kaip pagalbinė kompleksinė priemonė, o kartu su medumi, tonizuoja ne ką prasčiau nei kava.
  • Burnos sveikata. Netingintys reguliariai skalauti burnos putino uogų nuoviru, sumažins stomatito, dantenų, gleivinės ir kitų burnos ligų tikimybę ar palengvins šių gijimą.
  • Odos problemos. Putinai, vartojant šiuos kosmetikoje, mažina odos išskiriamų riebalų kiekį, gydo spuogus, mažina strazdanų kiekį, pasižymi odą balinančiu efektu.
  • Prevencinė onkologinių ligų priemonė. Reguliariai vartojant putino uogas, kraujas išvalomas nuo kenksmingų medžiagų, neutralizuojamas laisvųjų radikalų poveikis. Tai vaidina svarbų vaidmenį, mažinant vėžinių ligų tikimybę bei siekiant ilgo ir sveiko gyvenimo.

Ar visi gali vartoti putino uogas?

Kaip ir cheminiai medikamentai, taip ir gamtos gėrybės turėtų būti vartojamos saikingai, atsižvelgiant į su vartojimu susijusius pavojus. Jei laukiatės, atsisakykite putinų. Putino uogose daug vitamino C, tad asmenys, alergiški šiai medžiagai, putinų uogas turėtų vartoti saikingai. Skrandžio problemos, žemas kraujospūdis, venų trombozės pavojus, didelis kraujo krešėjimas – kiti rizikos veiksniai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį nusprendę vartoti putino uogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *