Saikingas alkoholio vartojimas… ?!?

„Didžiojoje Britanijoje ant alkoholio butelių ir skardinių greitu laiku pasirodys užrašai, perspėjantys apie alkoholio sveikatai daromą žalą, praneša „Associated Press”. Kaip pranešė šalies sveikatos apsaugos ministrė Caroline Flint, iki 2008 m. pabaigos etiketėse bus nurodomas ne tik alkoholio kiekis, bet ir rekomenduojama dozė vyrams ir moterims. Daugiau kaip 7 mln. britų vartoja alkoholį kiekiais, viršijančiais rekomenduojamą normą, kuri skiriasi, priklausomai nuo gėrimo.”
Norėčiau išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu. Taigi o kokia yra gi ta REKOMENDUOJAMA NORMA???
Šiuolaikinėje visuomenėje plačiai paplito terminas „saikingas gėrimas”. Į blaivininkus ir alkoholikus žmonės žiūri kaip į nukrypusius nuo normos visuomenes piliečius. Bet ar teisingai naudojame
terminą saikingas gėrimas? Ar jis gali toks būti?

Alkoholis

Į kiekvieno alkoholinio gėrimo sudėti įeina etanolis – C2H5OH, turintis du anglies atomus. Etanolis
pagal savo prigimtį yra narkotinis preparatas, kurio viena iš savybių riebalų naikinimas. Kiekvienos žmogaus ląstelę saugo tam tikras riebalų kiekis. Taigi paprastai tariant alkoholis yra nuodai mūsų organizmui. Tada kodėl mes naudojam žodžių junginius saikingas gėrimas? Apskritai žodis saikingai” naudojamas su teigiamais dalykais: saikingai valgyti, saikingai sportuoti, saikingai dirbti. Negalima saikingai žudyti, saikingai vogti, saikingai nuodyti savo organizmą. Net ir mažas alkoholio kiekis patekęs į mūsų organizmą yra kenksmingas jam. Kad alkoholis patekęs į kraują plečia kraujagysles žinom visi. Tada kodėl negalima gerti žmonėms kurie serga hipertonija? Juk pagal idėja viskas turėtų būti gerai. Žmogus turi aukšta spaudimą, išgeria taurelę vyno plečiasi kraujagyslės ir spaudimas sumažėja. O gi todėl, kad alkoholis plečia tik didesnius kraujo kanalus, kapiliarai kurie maitina smegenų ląsteles nesiplečia. Patekęs į kraują jis naikina eritrocitų elektrizaciją. Kelios dalelės sulimpa ir negali judėti siaurais kapiliarų kanalais, kur paprastai juda po vieną dalele. Neuronai – smegenų ląstelės, negaunantys deguonies miršta po 6-8 min. Hipertonikui tai gali būti mirties nuosprendis.

Kinijoje metinis suvartoto alkoholio kiekis vienam gyventojui sudaro 25 gramai gryno spirito. Pas mus irgi, bet litrų. Tai yra 125 buteliai degtinės, arba 325 butelių vyno, arba visą vonia alaus per metus.
Žmonės, gal laikas susimąstyti kur link mes judam?
Niekas negeria todėl, kad neturi darbo – žmonės geria, todėl neturi darbo. Ne vienas valkata ne gimė
valkata ir dėl to geria – jis gėrė ir po to tapo valkata. Juk 2/3 pasaulio gyvena blaiviai. Kodėl negalim taip pat gyventi ir mes?

Autorius -Snicmobilis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *