Rekomenduojama skiepytis vykstant į Rio 2016 Olimpiadą

rio 2016

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad keliautojai, vykstantys į olimpines ir parolimpines žaidynes, kurios vyks jau po dviejų savaičių Rio de Žaneire (Brazilijoje), dar gali suskubti pasirūpinti savo sveikata  ir pasiskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų.

Rekomendacijas keliautojams galima rasti ULAC medikų parengtuose lankstinukuose.

Vykstantiems į Braziliją rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, geltonosios karštligės, dar vadinamos geltonuoju drugiu (šis skiepas turistams nėra privalomas). Taip pat medikai pataria įsitikinti, kad keliautojai yra pilnai paskiepyti nuo stabligės, difterijos, poliomielito, raudonukės.Įvertinti keliautojo sveikatos būklę, galimas rizikas ir skiepų būtinybę turėtų šeimos gydytojas.

ULAC medikai į tolimą kelionę rekomenduoja nevykti besilaukiančioms moterims, atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę sergantiems lėtinėmis ligomis, nepamiršti susitvarkyti sveikatos draudimo.

Keliautojams, viešintiems Brazilijoje rekomenduojama itin rūpintis higiena – dažnai plauti rankas, negerti vandens iš vietinio vandentiekio, vartoti tik gerai termiškai apdorotą maistą, neliesti benamių gyvūnų, saugotis uodų įgėlimų.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro vertinimu, žaidynių Rio de Žaneire lankytojams didžiausia rizika yra užsikrėsti žarnyno infekcijomis ir pernešėjų platinamomis ligomis – zikos virusine infekcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *