Žuvų taukai kūdikiams: kaip pasirinkti tinkamus?

zuvu taukaiZuvu taukai pirmaisiais gyvenimo mėnesiais yra pagrindinis ir svarbiausias D vitamino šaltinis. Todėl medikai Juos rekomenduoja mažyliui duoti iki dviejų metų. Tačiau, vaistinėje tėveliams dažnai tenka pralūkuriuoti gerą valandėlę kol krepšyje atsiduria tinkami zuvu taukai.

Omega – 3 riebalų rūgštys

Kalbant apie zuvu taukai nauda būtina paminėti omega – 3 riebalų rūgštis. Šios rūgštys itin svarbios vaiko vystymuisi, smegenų veiklai, nervų, imuninės ir regos sistemų funkcijai palaikyti. Tai vienintelė medžiaga, kurios su maistu mes gauname nepakankamai. Todėl reikia padėti organizmui, ir ypatingai šaltuoju metų sezonu arba nusilpus imunitetui.

Zuvu taukai nauda neabejojame ne tik kūdikiams, tačiau ir suaugusiems. Dar vienas milžiniškas privalumas, kurį turi zuvu taukai  – A ir D natūralūs vitaminai.

Norvegijoje, atlikti tyrimai patvirtino, kad hiperaktyvūs vaikai, kuriems sunku susikaupti, jaučia didelį omega riebalų rūgščių trūkumą. Todėl neurologai rekomenduoja, kad zuvu taukai atsidurtų kiekvienos dienos vaikų mitybos racione.

Zuvu taukai kudikiams rekomenduojami vartototi per parą po vieną arbatinį šaukštelį. Vaikams, dažniausiai, tėveliai stengiasi duoti žuvų taukus su citrinos aromatu ir skoniu. Visgi, įdomu tai, kad vaikai visiškai nesiraukydami geria įprastus žuvų taukus, be jokių priedų. Todėl neskubėkite pirkti gražiai apipaišytų buteliukų. Geriausiai jeigu pasitarsite su vaistininke.

Puikiai įvertinti gaminiai

Lietuvoje itin populiarūs zuvų taukai iš norvegijos – aukščiausios kokybės zuvu taukai kudikiams eye q. Jie itin teigiamai vertinami ekspertų, nes šie zuvu taukai yra praturtinti ne tik omega – 3, bet ir omega – 6. Pirmaisiais dvejais metais šios abi omega rūgštys kūdikiui būtinos kaip oras, nes tuo metu greičiausiai vystosi vaiko smegenys. Visgi, jeigu mamytė nevalgo produktų, turinčių šių maistinų medžiagų, kūdikiui jų irgi gali trūkti.

Zuvu taukai atsiliepimai rašoma, kad zuvu taukai turėtų tapti kiekvienos mamos ir besilaukiančios moters kasdieniu ritualu. Rekomenduojami – zuvu taukai  omega prim – zuvu taukai kapsulėmis. Patogios kapsulės nepalieka jokio nemalonaus poskonio burnoje.

Įdomus faktas: Žuvų taukai reikalingi ne tik žmogui, bet ir gyvūnams. Zuvu taukai sunims skiriami kad subalansuotų ir padidintų maistinę pašarų vertę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *